Pradinis / Šeima ir sveikata / Morka – sveikos mitybos simbolis

Morka – sveikos mitybos simbolis

2256197976_87fc8a00cfLapkričio 8-ąją užėję į vaistines didmiesčių gyventojai galėjo gauti neįprastą sveikos gyvensenos receptą: kaip kovoti su ligomis ir virusais, jiems priminė dovanojamas šviežių lietuviškų morkų ryšulėlis. Minėdamas Europos sveikos mitybos dieną, vaistinių tinklas „Camelia“ kartu su Lietuvos daržovių augintojų asociacija penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose išdalijo net apie 5 tonas morkų. 

Koreguoti mitybos įpročius praverstų daugeliui

„Geras imunitetas svarbus visais metų laikais, ypač šiuo metu, norint atlaikyti sezoninę žvarbą ir puolančius virusus. Todėl būtina laikytis sveikos mitybos principų ir gauti visų organizmui būtinų maisto medžiagų. Vis dėlto tai nėra paprasta daugeliui skubančių ir užsiėmusių žmonių. Tad gelbėja vitaminai, kitos vaistinėse esančios priemonės. Bet galima savo sveikata rūpintis ir patiems. Todėl norime paskatinti žmones vartoti daugiau natūralių vitaminų šaltinių“, – sakė „Camelia“ vaistininkė Gintarė Krikščiūnienė.

Jos teigimu, „Camelia“ vaistininkai, kasdien rūpindamiesi tūkstančių Lietuvos gyventojų sveikata ir gera savijauta, negali likti abejingi tam, kaip žmonės maitinasi kiekvieną dieną. „Kasdienės mitybos įpročiai turi nemažai reikšmės sveikatai, todėl tam reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Neabejoju, koreguoti maitinimosi įpročius praverstų daugeliui gyventojų“, – įsitikinusi G. Krikščiūnienė.

Daržovių karalienė

„Camelia“ vaistinės savo asortimentą morkomis Europos sveikos mitybos dieną  praplėtė neatsitiktinai. „Ne veltui morką senovės romėnai vadino daržovių karaliene: vitaminų gausa ji pranoksta ne tik daugelį daržovių, bet ir pieną bei mėsą. Morkas galima laikyti savotišku sveikos mitybos simboliu, todėl jos ypač tinka lapkričio 8-ajai, kurią Europa mini kaip sveikos mitybos dieną“, – teigė vaistininkė.

Į „Camelia“ vaistines morkos atkeliavo iš ūkininko Lino Šateikos ūkio, sertifikuoto pagal Išskirtinės kokybės produkcijos (IKP) gamybos sistemą. „Turbūt daugelis sutiks, kad visuomet maloniau valgyti gimtinėje išaugintą produktą. O jei jis dar puikiai vertinamas užsienyje, didžiuotis galime dar labiau. Nedaugelis žino, kad lietuviškos morkos, pažymėtos išskirtinės kokybės ženklu, turi net keturis kartus mažiau nitratų, nei leidžia Europos Sąjungos reikalavimai. Būtent tokios daržovės atsirado ir vaistinėse. Tikiuosi, taip bent iš dalies prisidėsiu prie to, kad gyventojai gyventų ir maitintųsi sveikiau“, – teigė morkų augintojas L. Šateika.

Daržovių vartojama per mažai

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos vadovė Zofija Cironkienė teigė, kad sumanymas dovanoti šių daržovių kilo norint priminti gyventojams apie sveikos mitybos svarbą. „Nors šia tema pastaruoju metu nemažai kalbama, tačiau tik nedaugelis išties susimąsto ir kontroliuoja kasdieninių maisto patiekalų sudėtį. Akivaizdu, kad daržovių vartojama vis dar per mažai, o tai turi įtakos žmonių sveikatai. Žinoma, morkų atsiradimas vaistinėse situacijos per dieną nepakeis, tačiau primins ne vienam, jog sveikatos šaltinis yra visai čia pat – mūsų žemėje“, – sakė Z. Cironkienė.

Morka – sveikatai ir grožiui

Ji sakė, kad lietuviškos morkos daugiausia eksportuojamos, nes vertinama jų kokybė. „Tai tik patvirtina, kad morka yra bene vertingiausia lietuviška daržovė, tinkanti ir maistui, ir organizmui stiprinti, ir net grožiui. Manau, ne viena dailiosios lyties atstovė žino, kad morkos daro teigiamą įtaką odai, ją gražina ir atjaunina“, – šyptelėjo Z. Cironkienė.

„Camelia“ vaistininkė G. Krikščiūnienė primena, kad morkose esantis beta karotenas, iš kurio organizme gaminasi vitaminas A, taip pat kitos naudingos medžiagos stiprina viso kūno gleivines, aktyvina medžiagų apykaitą ląstelėse, padeda joms atsinaujinti, stabdo senėjimo procesus, stimuliuoja nagų ir plaukų augimą, gerina odos būklę ir regėjimą, stiprina imunitetą, širdį ir kraujagyslių sistemą, padeda įveikti stresą.

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

Parengė Džeraldas Kauneckas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: