Pradinis / Mokslas ir švietimas / Moterų mirtingumą nuo krūties vėžio pralenks plaučių vėžys

Moterų mirtingumą nuo krūties vėžio pralenks plaučių vėžys

Italijos ir Šveicarijos mokslininkų tyrinėjimai parodė, kad europiečių moterų mirtingumą nuo krūties vėžio iki 2015-ųjų pralenks mirtys nuo plaučių vėžio.

Mada tapęs moterų rūkymas 1960 m. ir 1970 m. iš dalies lėmė, kad šios kartos moterys dabar skundžiasi plaučių vėžiu. Remiantis skaičiavimais, kurių rezultatai skelbiami Annals of Oncology žurnale, daugiau kaip 1,3 mln. žmonių šiemet mirs nuo vėžio visose 27 ES šalyse.

Mirtingumas dėl vėžio susirgimų šoktelėjo nuo 2009 m. Tačiau per tą patį laiką mirčių skaičius, tenkantis 100 tūkstan2iams gyventojų, nukrito 6 proc. tarp vyrų ir 4 proc. tarp moterų. Nepaisant šių rodiklių, mirtys dėl plaučių vėžio išaugo 7 proc. tarp Europos moterų, o tuo tarpu mirtingumas nuo krūties vėžio nuosekliai mažėjo, sako mokslininkai.

Daugiausiai Europoje mirštančių moterų nuo plaučių vėžio yra Jungtinėje Karalystėje. Kadangi šiandien mažiau moterų rūko ne tik JK, bet ir visoje Europoje, moterų mirtingumas nuo plaučių vėžio gali stabilizuotis apie 2020 metus.

Profesorius Fabio Levis iš Šveicarijos Socialinio ir profilaktinės medicinos instituto teigia: „Svarbiausia šių tyrimų žinutė, siunčiama ES vyriausybėms, yra tabako kontrolė, ypač tarp vidutinio amžiaus vyrų ir moterų“. Jam pritaria ir Sara Viliams, Vėžio tyrimų JK sveikatos ir informacijos pareigūnė, sakanti, jog kasmet 157 tūkst. JK vaikų pradeda rūkyti, todėl turime stengtis pažaboti šią tendenciją.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: