Pradinis / Mokslas ir švietimas / Nacionalinėje viktorinoje – vilniečio triumfas

Nacionalinėje viktorinoje – vilniečio triumfas

2013 m. spalio 12 d. penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose įvyko pirmoji Nacionalinė viktorina. Beveik pusę tūkstančio dalyvių sutraukusiame renginyje geriausiai pasirodė vilnietis Rimantas Grikienis.

Spalio 12 d. penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose įvyko pirmoji knygynų tinklo „Vaga“ ir teisininko Andriaus Zimaičio organizuota Nacionalinė viktorina. Į daugiausia klausimų per dvi valandas teisingai atsakęs dalyvis buvo paskelbtas Nacionalinės viktorinos nugalėtoju ir tapo Lietuvos atstovu Europos viktorinų čempionate, 2013 m. lapkričio mėn. vyksiančiame Liverpulio mieste, Jungtinėje Karalystėje.

Dalyviams raštu buvo pateikta 200 klausimų iš aštuonių skirtingų temų, tačiau maksimalus galimų taškų skaičius buvo 175, nes į bendrą taškų sumą nebuvo įtraukiama ta tema, į kurios klausimus dalyviui atsakinėti sekėsi prasčiausiai.

Šiemet viktorinoje dominavo vilniečiai: jie užėmė pirmąsias devynias vietas. Absoliučiu Nacionalinės viktorinos nugalėtoju buvo paskelbtas į 140 klausimų teisingai atsakęs 59 metų valstybės tarnautojas Rimantas Grikienis. Būtent jis ir tapo Lietuvos atstovu Europos viktorinų čempionate. Antrąją vietą užėmė tik vienu tašku nuo nugalėtojo atsilikęs vyriausias viktorinos dalyvis – 70 metų inžinierius Daumantas Masaitis. Į 138 klausimus teisingai atsakė ir trečias liko 25 metų matematikos doktorantas Šarūnas Dirmeikis. Į geriausiųjų penketuką taip pat pateko 40 metų finansininkas Minijus Tilindis ir 27 metų komikas bei vertėjas Paulius Ambrazevičius; jie atitinkamai surinko 131 ir 130 taškų.

Vienintelė į dešimties didžiausių Lietuvos eruditų sąrašą sugebėjusi patekti moteris yra panevėžietė vadybininkė Birutė Nefaitė. Ji liko dešimta, tačiau šis rezultatas buvo daugiau nei pakankamas tapti šių metų Panevėžio miesto čempione.

Kaune sau lygių neturėjo 45 metų reklamos projektų vadovas Naglis Miknevičius; jis teisingai atsakė į 119 klausimų.

Šiaulių miesto čempionu užtikrintai tapo 39 metų Šiaulių universiteto lektorius Robertas Gedrimas, surinkęs 114 taškų.

Klaipėda tapo vieninteliu miestu, turinčiu dvigubą čempioną: aštuoniolikmečiui dvyliktokui Eimantui Šauličiui surinktų 83 taškų pakako ne tik pergalei Klaipėdoje, bet ir Nacionalinės viktorinos moksleivių čempiono vardui pelnyti.

Sėkmingai įvykusi Nacionalinė viktorina sulaukė ir puikaus Europos viktorinų čempionatą organizuojančios Tarptautinės viktorinų asociacijos įvertinimo.

Parengė Andrius Zimatis

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top