Pradinis / Interjeras / Namų jaukumą kuriantys interjero aksesuarai

Namų jaukumą kuriantys interjero aksesuarai

Namų interjero kūrimas – ilgas ir daug pastangų reikalaujantis procesas, todėl pačioje pabaigoje lengva pamiršti skirti pakankamai dėmesio detalėms. O tai – klaida, kuri trukdo sukurti jaukią atmosferą gyvenamajame būste. Kokių aksesuarų reikėtų nepamiršti dekoruojant namus, kaip juos derinti ir kokių klaidų nedaryti, pasakoja interjero dizainerė, „Dovilės interjero“ įkūrėja Dovilė Sakevičė.

Beno Šileikos nuotrauka

Svarbi net mažiausia detalė

Atrodo, taip paprasta – vaza su gėlėmis ant stalo, indai, laikrodis, paveikslai ant sienų, kilimas, pagalvėlės… Tačiau visi šie dalykai kartu labai daug lemia.

Dekoruojant namus itin svarbu atkreipti dėmesį į smulkias ir, atrodytų, nežymias detales. Nors, tiesą sakant, nėra mažų ar nereikšmingų interjero detalių. Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje ant miegamojo lango, yra kambario interjero dalis. Iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas patalpos interjeras. 

Sieniniai laikrodžiai

Šiandien laikas mums itin svarbus, todėl būtų sunku įsivaizduoti namus be bent vieno laikrodžio. Ši iš pirmo žvilgsnio smulki interjero detalė gali nustebinti gerąja prasme.

Sieniniai laikrodžiai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją, suteikia interjerui išskirtinumo. Jų galima rasti įvairiausių formų, spalvų, tekstūrų, todėl prieš renkantis laikrodį visų pirma reiktų gerai apgalvoti, kaip jis derės namuose. Vienos iš populiariausių medžiagų, iš kurių gaminami sieniniai laikrodžiai, yra metalas, medis, stiklas ir porcelianas. 

Labai svarbu vietą laikrodžiui numatyti iš anksto – kartais jis netgi gali pakeisti paveikslus, nuotraukas ar kitas sienų dekoracijas, tapti originalia detale, traukiančia atėjusių svečių dėmesį.

Laikrodžiai nuotraukose – „Decotoma“. FB: „Decotoma“

Taisyklės, kur kabinti sieninį laikrodį, nėra. Tai gali būti tiesiog tuščia siena, vieta virš valgomojo stalo ar komodos. Įprasta šiuos elementus kabinti gerai matomoje vietoje svetainėje, valgomajame, virtuvėje ar miegamajame, nes mes dažnai nevalingai į juos žvilgterime.

Galiausiai reiktų įvertinti dydį, kad laikrodis nebūtų per mažas arba per didelis tai erdvei. Per didelis laikrodis namuose gali atrodyti tarsi su visuma nederanti detalė ar, dar blogiau, mažoje namų erdvėje sumažinti erdvės pojūtį.

Šie stilingi ir įdomūs dekoro elementai gali puikiai papuošti namus, papildyti erdvę. Tereikia išsirinkti tinkamą variantą, kuris įsilietų į jūsų aplinką!

Beno Šileikos nuotrauka

Indai

Interjero aksesuarai – tai smulkmenos, kurios padeda sukurti savitą namų veidą, suteikti jam nepakartojamą charakterį ir spalvas. Sakyčiau, indai yra labiausiai paplitę aksesuarai, pasižymintys ypatingu žavesiu, ilgaamže istorija. Juos, kaip ir laikrodžius, reiktų derinti prie bendro interjero – tiek modernaus, tiek klasikinio. Serviravimo indai, kuriuos naudojame kasdien ar šventiniam stalui, užtikrina praktinę naudą ir kartu gali tapti akį traukiančiais dekoro elementais su charakteringa struktūra, spalvomis.

Indai – „C&D Style“, FB: „C&D Style – dovanų ir interjero aksesuarų salonai“.
„Jurgita Lukos Photography“ nuotraukos

Ilgaamžis dizainas ir modernus išskirtinumas – indai interjere gali daug. Pavyzdžiui, vazos! Pastatai ant stalo keistos formos vazelę su gėlėmis ir pajunti, kad iki visiškos harmonijos tik to tetrūko… Vienokių ar kitokių vazų yra bet kuriame stilingame interjere. Paslapties nėra – vaza, kaip aksesuaras, suderina dvi funkcijas: praktinę ir estetinę. Jų stilių, formų yra be galo daug, todėl tikrai nesunku surasti tinkamą bet kokiam interjerui. Beje, jos puikiai atrodo ir be gėlių, tuomet akcentuojama pati vaza. Šio aksesuaro forma (ąsočio, butelio, lašo, cilindro, kvadrato, futuristinė ir kt.), dydis priklauso nuo jo vietos interjere. Vazas galima išdėlioti grupėmis, tada jos sudarys stiprų kompozicinį tašką.

Žvakės – „Explosion“, FB: „Explosion – rafinuotiems namams

Žvakės ir žvakidės

Žvakės – lengvas būdas dekoruoti namus visiems metų laikams. Tai – subtili prabanga, puošmena ir kartu jaukumo kūrėjas namuose.

Žvakės tinka prieškambaryje, vonios kambaryje, virtuvėje, svetainėje ir miegamajame. Jos gerai atrodo kone visose namų vietose – ant komodos, židinio, valgomojo ar kavos stalo, knygų lentynose ar net ant naktinių miegamojo stalelių. Šis dekoro elementas – puikus pasirinkimas, kai norisi papuošti namus, sukurti ypatingą nuotaiką šventei, vakarienei su draugais ar tiesiog jaukiam vakarui su knyga. Be malonaus kvapo, žvakių liepsna pripildo namus jaukumo, ramybės, malonios šviesos ir kuria ypatingą atmosferą. Kvapiosios žvakės nuostabios, nes jų net nereikia uždegti, kad kambarys kvepėtų puikiai. Net neuždegtos jos skleidžia ypač išraiškingą kvapą vonios kambariuose ir koridoriuose, nes paprastai šios erdvės būna nedidelės.

Šiandien žvakių pasiūla yra labai didelė – gausu įvairių formų, dydžių, spalvų, kvapų gaminių, tad tikrai yra iš ko pasirinkti ir nesunku priderinti prie bendro interjero.

Tendencijos

Interjero tendencijos keičiasi skirtingais tempais: kai kurios populiarios ne vieną sezoną, o metų metus. Dabartiniuose interjeruose vyrauja jaukumas, natūralumas, modernumas. Tiek renkantis namų vidaus apdailos medžiagas, tiek aksesuarus pirmąsias pozicijas išlaiko medžio, akmens, marmuro, betono, matiniai paviršiai. Bandoma į interjerą perkelti tai, kas gamtoje, todėl įkvėpimo galime paieškoti joje. Dekoruoti erdves šį sezoną bus madinga medienos akcentais, augalais ir jų raštais, natūraliais audiniais ir tekstile, o visa tai papildys subtilus aukso bei sidabro spindesys.

Vis dėlto norėtųsi pabrėžti, kad namai yra erdvė, kurioje turime jaustis gerai, todėl tikrai nebūtina jų apkrauti naujausiomis tendencijomis. Be to, interjeras visuomet kuriamas asmenybei. Tad aš pati dirbdama stengiuosi įsiklausyti į kiekvieno žmogaus asmeninius poreikius. Juk tendencijos nėra griežtos taisyklės, kurių būtina laikytis. Tai gali būti tiesiog įkvėpimo šaltinis, kuriuo remiantis sukuriama pozityvi, harmoninga aplinka.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: