Pradinis / Mokslas ir švietimas / Naujausi Europos informacinių ir ryšių technologijų projektai pristatyti renginyje „ICT2013“ Lietuvoje

Naujausi Europos informacinių ir ryšių technologijų projektai pristatyti renginyje „ICT2013“ Lietuvoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje vyko didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų renginys „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“). Trijų dienų trukmės renginyje „ICT2013“ dalyvavo beveik 5000 šios srities atstovų iš viso pasaulio: Europos Sąjungos aukšto rango pareigūnai, žymūs informacinių ir ryšių technologijų srities mokslininkai,  jaunieji tyrėjai ir studentai.

Europos inovatyviausių projektų pristatymas

„Renginyje „ICT2013“ ne tik parodėme Lietuvos potencialą, bet ir susipažinome su visos Europos inovatyviausiais projektais, išgirdome pasaulinių informacinių ir ryšių technologijų autoritetų įžvalgų. Esu tikras, kad šiomis dienomis užmegzti kontaktai netrukus virs bendrais projektais, finansuojamais iš programos „Horizontas 2020“. Girdėjau daug teigiamų atsiliepimų iš konferencijos bei parodos dalyvių ir lankytojų,  tai rodo, kad „ICT2013“ duos impulsą dar spartesnei informacinių ir ryšių technologijų plėtrai“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Renginyje „ICT2013“ dalyvavo 48 pranešėjai, eksponuota per 200 inovatyviausių Europos projektų, vyko daugiau kaip 150 susitikimų ryšiams užmegzti, žinias apie renginį skleidė apie 40 studentų iš visos Europos, renginyje  dirbo apie 50 savanorių.

Geriausiųjų apdovanojimai

Renginio „ICT2013“ metu vyko apdovanojimai. Geriausiu „ICT2013“ parodos dalyviu pripažintas „MD-Paedigree“ projektas – skaitmeninės saugyklos ir išmaniosios analizės sprendimų modelis, skirtas pirmam Europos pediatrų socialiniam tinklui. Geriausius atitinkamose kategorijose stendus paskelbė Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Trylikametė programuotoja iš Jungtinės Karalystės

Taip pat apdovanotos skaitmeninio pasaulio metų moterys ir mergaitės. Ypač daug dalyvių simpatijų susilaukė trylikametė Amy Mather iš Jungtinės Karalystės. A. Mather pati programuoja jau trejus metus, o savo programiniais pranešimais įkvepia įvairaus amžiaus technologijomis besižavinčius bendraminčius ir moko kitus vaikus programuoti.

Didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvos studentų projektai

Renginyje „ICT2013“ savo projektus pristatantys Lietuvos studentai sulaukė didelio auditorijos dėmesio. Kaip pasakojo studentų mokslinių darbų vertinimo komisijos narys dr. Linas Bukauskas, kai kurie Lietuvos studentai renginyje „ICT2013“ gavo rimtų komercinių pasiūlymų iš verslo bendrovių.

Nuo plačiajuosčio interneto iki debesų kompiuterijos

„ICT2013“ renginys buvo skirtas esamiems ir būsimiems informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus atstovams, tyrimų ir plėtros bei inovacijų programų dalyviams. Svarstyti Europos IRT politikos klausimai, dalytasi įžvalgomis ir ateities vizijomis, buvo mezgami ryšiai bendradarbiavimui IRT verslo, tyrimų ir inovacijų srityse. Pranešimų temos varijavo nuo plačiajuosčio interneto, kibernetinio saugumo ir nanomedžiagų iki debesų kompiuterijos ir žmogaus smegenų struktūros programavimo.

„ICT2013“ – jau 20-asis ICT renginys, tačiau Rytų Europoje jis vyko pirmą kartą. Tai  vienas reikšmingiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, organizuojamas LR susisiekimo ir užsienio reikalų ministerijų kartu su Europos Komisija (EK).

 

Parengė Rūta Putnikienė

Nuotraukos iš http://www.eu2013.lt

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: