Pradinis / Aktualijos / Naujojo Lietuvos kariuomenės vado inauguracija

Naujojo Lietuvos kariuomenės vado inauguracija

Ketvirtadienį, liepos 24 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje Vilniaus Katedros aikštėje. Paskirtas naujas kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pakeitė iki šiol pareigas ėjusį generolą leitenantą Arvydą Pocių.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuvos kariuomenė naujajam kariuomenės vadui J. V. Žukui patikima sudėtingu metu. „Visai netoli Lietuvos pažeidžiamos valstybių sienos, kurstomi karo veiksmai ir žūsta nekalti žmonės, o grobikiškus tikslus bandoma paversti propagandine tiesa. Šiuo įtemptu metu turime būti ypač susitelkę ir pasiryžę ginti tai, kas priklausė mūsų protėviams, priklauso mums ir priklausys mūsų vaikams, – Lietuvos žemę ir laisvę“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad naujojo Lietuvos kariuomenės vado laukia svarbūs darbai: savarankiškos ir kolektyvinės gynybos pajėgumo didinimas, oro erdvės apsauga, kariuomenės sukomplektavimas, rezervo rengimas ir savanoriškų pajėgų stiprinimas.

Kaip teigė Prezidentė, Lietuva jau 10 metų yra lygiavertė NATO Aljanso narė, o narystė šioje organizacijoje yra stiprus šalies gynybos ramstis. Todėl vienas didžiausių uždavinių Lietuvos kariuomenei – ir toliau vykdyti kilnią kario misiją, sėkmingai ginti šalį ir užtikrinti jos žmonių saugumą. Pasak šalies vadovės, neseniai priimtas sprendimas padidinti Lietuvos kariuomenės finansavimą leis Lietuvos kariams dar sėkmingiau vykdyti šias užduotis.

Šalies vadovė inauguravo naująjį kariuomenės vadą J. V. Žuką ir perdavė jam kariuomenės vado regalijas: kariuomenės vėliavą, skeptrą ir kariuomenės vado ženklą.

Naujajam kariuomenės vadui ir visiems Lietuvos kariams Prezidentė palinkėjo stiprybės, ištvermės ir geležinės valios ginant šalį.

Prezidentės spaudos tarnyba
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top