Pradinis / Interjeras / Neįvertinta namų biuro herojė – kėdė

Neįvertinta namų biuro herojė – kėdė

Namų biuras – tai darbui skirta erdvė, todėl kiekvienas su šiuo kambariu susijęs sprendimas turėtų būti paremtas ergonomika, skirtas maksimaliam susikoncentravimui bei komfortui užtikrinti. Nors bendrai nuotaikai ir darbo efektyvumui didelę įtaką daro bendras erdvės interjeras (spalvos, dekoracijos ir kitos detalės), svarbiausi akcentai komfortui ir patogumui užtikrinti yra baldai. Iš jų esminiai – biuro kėdės. Sėdėdami ant jos praleidžiame beveik visą savo darbo laiką, tad tinkamas baldas yra būtinas. Norėdami priimti gerą sprendimą susipažinkite, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kokie yra kiti svarbūs aspektai, padedantys sukurti ergonomišką darbo vietą.

Įvertinkite kėdės pritaikymo galimybes

Labai svarbu išsirinkti tokią biuro kėdę, kuri turėtų funkcijas, leidžiančias ją pritaikyti prie individualių jūsų kūno ypatybių – ūgio bei sudėjimo. Tai ir nulemia ergonomiką, komfortą, kurie savaime turi įtakos produktyvumui. Nors biuro kėdės dažniausiai turi aukščio reguliavimo mechanizmą, prieš pirkdami vis tiek įsitikinkite, ar jis tinkamai veikia. Dėl pastarojo galėsite pritaikyti kėdę savo ūgiui – nuleidę po sėdimąja dalimi esančią svirtelę žemyn arba pakėlę ją aukštyn atitinkamai sureguliuosite kėdės aukštį. Svarbu, jog jūsų kojos pilna pėda siektų žemę, o keliai būtų sulenkti 90 laipsnių kampu.

Įsitikinkite, ar kiti kėdės elementai, tokie kaip porankiai bei nugaros atlošas, taip pat gali būti reguliuojami pagal individualų kūno sudėjimą. Tokiu būdu jūs pasirūpinsite savo sveikata ir sumažinsite tikimybę patirti nugaros, rankų ar kitų kūno vietų skausmą. Taigi, rekomenduojamos biuro kėdės, kurios užtikrins didžiausią patogumą, turi ne vieną, o keletą prie kūno padedančių prisitaikyti mechanizmų.

Išsirinkite jums tinkamiausią kėdės tipą

Atkreipkite dėmesį, jog šiandien rinkoje galite rasti šių skirtingų tipų biuro kėdžių:

  • su ratukais ir be jų;
  • su porankiais ir be jų.

Svarstydami, kokią namų biuro kėdę išsirinkti, atsakykite sau į klausimą, ar darbo vietoje daugiau judėsite, ar didžiąją dalį laiko sėdėsite vienoje pozicijoje? Jeigu didelę dienos dalį atima skambučiai ar kitos su judėjimu susijusios užduotys, tuomet rekomenduojama rinktis kėdę su ratukais. Tokia kėdė leis pasiekti skirtingas erdvės zonas greitai ir patogiai, o biuro kėdės be ratukų taps puikiu baldu tiems, kuriems mobilumas nėra prioritetas.

Ta pati taisyklė gali būti pritaikyta ir renkantis tarp kėdės su porankiais ir be. Kadangi ilgas sėdėjimas toje pačioje pozicijoje reikalauja atramos ne tik nugarai, bet ir rankoms, svarbu tokio darbo metu sėdėti kėdėje su porankiais. Kėdė be porankių puikiai tiks norintiems laisvai judėti.

Kaip pasirūpinti darbo vietos ergonomika?

Kai pasirūpinote komfortiška ir sveikatą tausojančia kėde, derėtų nepamiršti, jog taip pat, kaip ir biuro kėdės, darbo vietos ergonomikai užtikrinti svarbūs ir kiti baldai bei faktoriai. Tai – darbo stalas, tinkamas kompiuterio monitoriaus aukštis bei tinkamas apšvietimas. Pravartu turėti darbo stalą, kuris atliktų daugiau nei vieną funkciją. Jo paviršius turėtų būti pakankamai didelis, kad čia tilptų kompiuterio monitorius, klaviatūra bei pelytė padėti. Be to, juk baldas gali būti ir puiki daiktų ar dokumentų saugojimo vieta – tereikia integruotų stalčių.

Taip pat atkreipkite dėmesį į darbo stalo aukštį – jis turėtų būti toks, kad kompiuterio monitoriaus ekraną būtų patogu ir lengva nustatyti pagal individualius poreikius. Atminkite, jog monitorius turi būti akių lygyje, kad jums nereikėtų nei galvos kelti į viršų, nei leisti žemyn. Kai biuro kėdės ir ergonomiškas stalas jau stovės jūsų namų biure, liks pasirūpinti tik apšvietimu. Pasistenkite, jog jūsų išsirinkti šviestuvai nešviestų pernelyg ryškiai ir neakintų, – tam puikiai tiks staliniai ar pakabinami šviestuvai su LED lemputėmis.

Jeigu siekiate sukurti savo svajonių namų biurą, kuriame būtų malonu, patogu ir jauku dirbti, nepamirškite apgalvoti pagrindinių dalykų: išsirinkite ergonomišką, sveikatos standartus atitinkančią biuro kėdę, pasirūpinkite tinkamu, pakankamai didelį paviršių turinčiu stalu ir akims nekenkiančiu apšvietimu. Iki detalių apgalvota namų biuro erdvė neabejotinai prisidės prie sėkmingų darbo rezultatų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: