Pradinis / Aktualijos / Nemokamais seminarais siekiama paskatinti moterų verslumą

Nemokamais seminarais siekiama paskatinti moterų verslumą

„Eurostat“ duomenimis, Lietuvos moterų išsilavinimo rodiklis yra aukščiausias Europos Sąjungoje. Vis dėlto lietuvės nėra linkusios imtis verslo iniciatyvų – 2012 metais savarankiškai dirbančių moterų dalis nesiekė nė dešimtadalio. Norėdama paskatinti moterų verslumą VšĮ „Versli Lietuva“ pradeda specialiai joms skirtų nemokamų seminarų ciklą. Per tris mėnesius trys skirtingos temos bus pristatytos moterims trijuose šalies miestuose: Šiauliuose, Kaune ir Klaipėdoje.

Pasaulio banko duomenys rodo, kad pagal savarankiškai dirbančių moterų rodiklį Lietuva užima vos 17 vietą tarp visų Europos Sąjungos šalių. Tik 9 proc. lietuvių yra darbdavės ar užsiima individualia veikla. Dar mažesnis moterų verslumo rodiklis yra Bulgarijoje, Suomijoje, toks pat – Latvijoje. Specialistų teigimu, neišnaudodamos moterų verslumo potencialo valstybės patiria didelių nuostolių.

VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius tikisi, kad nemokami verslumo seminarai padės keisti visuomenėje vyraujantį požiūrį apie moterų verslą ir taps gera paskata beieškančioms savo kelio moterims.

„Šiais renginiais siekiame motyvuoti ambicingas moteris ir paskatinti įkūnyti savo idėjas versle. Seminaruose bus galima ne tik pasisemti įkvėpimo iš jau rezultatais galinčių pasidalyti verslininkių, bet ir išbandyti savo jėgas praktiniuose užsiėmimuose, įsivertinti turimas žinias, verslo aplinkos suvokimą ir, žinoma, gauti naujų žinių ir įgūdžių“, − teigė M. Nocius.

Net ir įkūrusių verslus Rytų Europos moterų firmos yra mažesnės ir lėčiau auga nei jų kolegų vyrų. Šis atotrūkis dažnai atsiranda dėl to, kad moterys pasirenka ne tokias pelningas sritis verslui plėtoti. Be to, moterys labiau nei vyrai linkusios dirbti pusę ar dalį darbo dienos. Tai iš dalies paaiškina, kodėl moterų verslas paprastai yra mažesnės apimties.

Pastebimas ir pasiskirstymas pagal sektorius. Moterys dažniau imasi veiklos socialinėse, švietimo srityse, o sparčiai augančiuose sektoriuose, tokiuose kaip mažmeninė prekyba, mokslas, dominuoja vyrai. Moterys, kurioms priklauso su mokslu ar technologijomis susijęs verslas, ES sudaro tik nuo 5 iki 15 proc.

Be to, dažniau moterys verslus kuria didmiesčiuose. VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamais seminarais norima paskatinti moterų ryžtą imtis veiklos mažesniuose šalies miestuose.

Seminarus sudarys trys dalys: pirmoji bus skirta teorinėms ir praktinėms žinioms apie verslo steigimą, antroji apims informaciją apie finansus. Trečiojoje dalyje bus aptarti verslo viešinimo niuansai, pavyzdžiui, atskleista, kokia komunikacija tinka skirtingų sričių verslams, kaip pasiekti tikslinę auditoriją.

Pirmoji nemokamų verslumo seminarų sesija moterims „Savas verslas. Kas, kur ir kaip?“ vyks vasario 11 d. Šiauliuose (Šiaulių švietimo centras, Pakalnės g. 6A), 18 d. Kaune (viešbutis „Magnus“, Vytauto g. 25) ir 25 d. Klaipėdoje (viešbutis „Old Port Hotel“, Žvejų g. 20).

Antrieji ciklo seminarai „Finansai tavo verslui“ kovo 12 d. vyks Šiauliuose (Šiaulių švietimo centras, Pakalnės g. 6A), 18 d. Kaune (viešbutis „Magnus“, Vytauto g. 25) ir 25 d. Klaipėdoje (viešbutis „Old Port Hotel“, Žvejų g. 20).

Paskutinė sesija tema „Kaip padaryti savo verslą matomą“ balandžio 15 d. vyks Šiauliuose (Šiaulių švietimo centras, Pakalnės g. 6A), 22 d. Kaune (viešbutis „Magnus“, Vytauto g. 25), 29 d. Klaipėdoje (viešbutis „Natalis“, H. Manto g. 23).

Parengė Jorūnė Juodžbalytė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: