Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Advento popietė Bergeno lietuvių bendruomenėje

NORVEGIJA. Advento popietė Bergeno lietuvių bendruomenėje

Kaip mes suprantame adventą? Kiek jo yra mūsų širdyse? Kokie adventiniai papročiai, tradicijos? Kaip paruošime širdeles belaukdami kūdikėlio Jėzaus gimimo? Ar mokame įsiklausyti į tylą, susikaupimą?

Gruodžio pirmą sekmadienį po šv. Mišių į St. Paulo mokyklos salę rinkosi BLB lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“ vaikai ir jų tėveliai. Popietėje ,,Prie gerumo, meilės ir susikaupimo žvaigždės“ dalyvavo Bergeno kunigas Oskaras Petras Volskis. Mokytojo Gintaro Sivilevičiaus šeimyninio trio atliekama daina nuteikė visus susikaupimui.

,,Bus jauku, jei adventas skleis ramybę, šilumą, jei atjausim kito skausmą gerumu, jei advento laiką leisim laukimu, kad užgimtų kūdikėlis širdyje.“

Kunigas Oskaras kalbėjo apie advento, per kurį turime išmokti ramybės, tylos, svarbą. Kaip paruošti širdis, kad jos būtų švarios, be blogio.

Pirmos klasės mokiniai pristatė simbolius, bylojančius apie Jėzaus gimimą. Kunigas kalbėjo apie žvakių reikšmę. Žvakių pristatymo ir uždegimo procesą lydėjo mokinių giedama giesmė ,,Dek, liepsnele“.

Salėje tyla. Visi klausėsi ,,Tylios žvakių kalbos“. Kalbėjosi Ramybė, Meilė, Tikėjimas, Viltis. Viltis – kiekvieno iš mūsų širdyje, galinti vėl uždegti Tikėjimą, Ramybę ir Meilę…

Aukštesniųjų klasių mokiniai pasakojo apie papročius, tradicijas. Užminė mįsles, kalbėjo apie senuosius orų spėjimus. Darželio grupių ir pirmos klasės mokiniai dainavo advento ir Kalėdų dainas, ratavo ratelį. Mokytoja Zita papasakojo apie žodžių ,,leliumoj“, ,,lilima“, ,,kalėda“ reikšmę.

Kada baigiasi adventas? Kokie Kūčių patiekalai ir ką jie simbolizuoja? Ką primena šienas po staltiese? Ką reiškia kalėdaičiai? Kada sėsime prie šventiško stalo? Apie visa tai pasakojo kunigas Oskaras. Mokiniai galėjo susipažinti su 12 patiekalų.

Mokytoja Nerija skaitė kunigo K. Černio tremtyje parašytus prisiminimus ,,Kūčių vakaras Olchone“. „Ne visi galėjo dalytis Kūčių vakariene su brangiais, artimais žmonėmis. Prisiminimai jam teikė jėgų būnant tremtyje…“ – kalbėjo mokytoja.

„Laukiame Kalėdų – Jėzaus gimimo. Turime paruošti širdį. Kaip?“ – mokinių klausė BLB pirmininkė Edita Jakubkienė. Atsisakyti nesutarimų, pykčio, apkalbinėjimų, blogų darbų. Viso to, kas daro mus negražius. Iš anksto ant popieriaus lapelių surašytas ,,nedorybes“ sunaikino liepsna.

Parengė Zita Belickienė, nuotraukos Sauliaus Alesiaus

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: