Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Bergeno katalikų bendruomenė šventė ypatingą sekmadienį

NORVEGIJA. Bergeno katalikų bendruomenė šventė ypatingą sekmadienį

St. Paulo katalikų bažnyčioje šv. Mišios lietuvių kalba aukojamos kartą per mėnesį – pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį. Tačiau pirmąjį spalio sekmadienį Bergeno lietuviams buvo dviguba šventė: naujojo kunigo pristatymas ir žibintų perdavimo ceremonija Pirmajai komunijai besirengiantiems jaunuoliams.   

Lietuvių bendruomenės tikėjimą stiprinti padės naujasis kunigas

Jau metus Norvegijoje dirbantis ir sielovados reikalus kuruojantis kunigas Valdemaras Lisovskis pristatė naująjį kunigą Oskarą Petrą Volskį. Šiam teko pareiga rūpintis parapijiečiais Bergene ir Stavangeryje.

Kunigas Valdemaras džiaugėsi  kun. Oskaro atvykimu ir tuo, kad nuo šiol dviese galės dirbti sielovadinį darbą, kurio tikrai yra labai daug: „Linkiu jam ištvermės ir ryžto, kad su Dievo pagalba galėtų toliau tęsti tarnystę Bergeno lietuviams katalikams.“

Naujasis kunigas sveikino visus susirinkusiuosius ir teigė, jog paskyrimas Norvegijoje jam yra  ypatinga pareiga ir atsakomybė: „Viliuosi, kad lietuviškos pamaldos Bergene padės lietuviams išsaugoti tikėjimą, stiprinti vienybę, tarpusavio draugystę, gaivins gyvenimui būtinus jausmus ir generuos kūrybiškumą.“

Kunigas O. P. Volskis įsitikinęs, kad tikėjimas ir tautinė veikla suteikia žmogui galimybę matyti gyvenimo horizontą, apsisaugoti nuo „susiaurėjimo“ vertybių ir santykių atžvilgiu ir padeda išlaikyti gyvenimo prasmės suvokimą, draugystės su Dievu ir kitu žmogumi džiaugsmą.

Tikėjimo pažinimo kelio pradžia

Ši diena buvo įsimintina  ir Pirmajai komunijai pradėjusiems ruoštis jaunuoliams. Pasak kunigo Valdemaro, tai – labai prasmingas įvykis: šv. Mišios katalikams yra jų krikščioniškojo gyvenimo centras, todėl ir jaunimas, susirinkęs šv. Mišiose, pradėjo tikėjimo pažinimo kelią, vedantį į sąmoningą tikėjimą ir šio tikėjimo praktikavimą.

Buvo pasidžiaugta, jog ilgainiui susiformavo bendruomenė žmonių, kurie, galėdami rinktis iš įvairių sekmadieninių veiklų, pasirinko reguliarų dalyvavimą šv. Mišiose lietuvių kalba. Kunigai Valdemaras ir Oskaras laimino susirinkusius vaikus ir linkėjo jiems ypatingos Dievo palaimos siekiant savo užsibrėžto tikslo.

Žibintų perdavimo ceremonija

Šv. Mišių metu vyko ir žibintų perdavimo ceremonija. Lietuviškos mokyklos „Abėcėlė“ moksleiviai kiekvienam besirengiančiam sustiprinti savo tikėjimą padovanojo savo pačių sukurtus ir pagamintus  žibintus.

Kunigas Valdemaras kalbėjo, kad uždegti žibintai, kuriuos jau priėmę Pirmąją komuniją vaikai  įteikia tik pradedantiesiems tam ruoštis, simbolizuoja pirmiausia tikėjimą, kad Dievas yra mūsų Atpirkėjas ir kviečia kiekvieną į bendrystę su juo.

Po šv. Mišių aukos Bergeno lietuvių bendruomenės pirmininkė Edita Jakubkienė visų lietuvių katalikų Bergene vardu padėkojo kun. V. Lisovskiui už jo nuopelnus, pasveikino naująjį kun. O. P. Volskį bei džiaugėsi dėl suteiktos galimybės būti kartu.

Kažkuris šventasis yra sakęs, kad kai artėjame prie Dievo, tuomet labiau artėjame ir vienas prie kito, ir atvirkščiai. Šventų mišių metu buvo meldžiamasi už tai, kad visi gyventume artumoj.

Parengė Nerija Cymermonienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: