Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Kovo 11-osios šventė Rogalande

NORVEGIJA. Kovo 11-osios šventė Rogalande

Kovo 10 dieną Norvegijos Brinės mieste, lietuvių restorane „Amber“, vyko Kovo 11-osios šventė ir Rogalando lietuvių bendrijos metinis susirinkimas. Šią gražią ir saulėtą dieną „Amber“ restoranas pasitiko ir atkreipė dėmesį geltonos, žalios ir raudonos spalvų balionais, o viduje jų buvo dar daugiau. Ant sienos kabojo Lietuvos valstybinė, istorinė ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavos. Žmonės susirinko kas su tautiniais kostiumais, kas pasipuošę tautine atributika, o kas trispalves dažų juostas ant veidų nusipiešę. Į šventę atvyko ir Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) su žmona Ingrida. Juodu spaudė rankas susirinkusiems sveikindami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Renginys prasidėjo Rogalando mišraus choro „Oktava“ sutartine „Kat katinėlis“. Choristams tądien tai buvo jau antrasis renginys. Ryte jie buvo norvegų menininkų bendruomenės vadovų pakviesti atidaryti „Sola Atelier“ (šiemet švenčia 40 metų jubiliejų) pavasario tapybos ir keramikos parodą. Renginio vedėja ir „Oktavos“ vadovė Lina Vingienė visus pakvietė giedoti „Tautišką giesmę“, o vėliau priminė istorinius įvykius, kaip buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės valstybės atstatymo aktas.

Uždainavo ir Linos Vingienės vadovaujamos mažosios dainininkės „Širdutės“  – „Mondri pelėda“. Jos ne tik dainavo, bet ir mokė greitakalbių, kvietė pajudėti: plojant, trepsint, pasidžiaugti pavasariu. Uždavinėjo mįsles, o atspėjusiems dovanojo prizų. Vėliau choristai dainavo lietuvių liaudies dainas apie Lietuvą, pritariami visų susirinkusių. Tos dainos tokios pažįstamos, artimos ir širdžiai mielos. Jų skambesys ataidi iš laikų dar prieš Kovo 11-ąją, todėl jos tokios brangios. Ir ne vien dainų aidas iš praeities priminė laisvės kainą, bet ir mažųjų dainininkų kasose įpinti trispalviai kaspinai  (okupuotoje Lietuvoje bent tokia forma galėjome saugoti ir perduoti laisvės idėją ateities kartoms).

Vėliau vyko metinis Rogalando lietuvių bendrijos narių susirinkimas. Susirinkimui pirmininkavo valdybos narys Julius Berger. Jame  metinę veiklos ataskaitą pristatė Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Apie biudžetą kalbėjo bendrijos finansininkė Lina Mikšytė.

Atėjo laikas paragauti garuojančio maisto, kurio meniu pristatė restorano „Amber“ direktorė Roberta Baškė. Virginijus ir Aurelija Dambrauskai dovanojo didelį šakotį ir pilną pintinę grybukų. Prie baltomis staltiesėmis užtiestų ir lietuviškais akcentais papuoštų stalų buvo labai smagu pabendrauti asmeniškai ir aptarti ateityje laukiančius darbus.

Zenonas Mačiulaitis

Renginį filmavo Julius Berger

Nuotraukos  Jūratės Lenkimienės, Gitanos Gudauskaitės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top