Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuviai tęsia gerumo akciją ir pradeda „Vilties turą 2014“

NORVEGIJA. Lietuviai tęsia gerumo akciją ir pradeda „Vilties turą 2014“

Plakatas„Grįžtu namo, kol saulė dar nenusileido…“ – dainavo A. Vilčinskas. Jei ne gyventi, tai bent jau mintimis ir širdimi Norvegijoje gyvenantys lietuviai grįžta namo, grįžta į Lietuvą.

Noras padėti pažeidžiamiausiems Lietuvos gyventojams

Gyvendami toli emigrantai lietuviai nepamiršta tėvynės ir joje gyvenančių žmonių. Meile ir šiluma degančios jų širdys, noras padėti ir suteikti džiaugsmo pažeidžiamiausiems Lietuvos gyventojams bendram ir gražiam tikslui 2012 metais subūrė Pietų Norvegijos ir Rogalando bendrijų lietuvius. Pasikvietus Bjelle ir Peru buvo surengti du nuostabūs muzikos vakarai, o surinktos lėšos paaukotos Lietuvos „Vilties erdvės“ ir „Vilties namų“ neįgaliųjų pensionatams. Norvegijos lietuviai liko sužavėti savo gražios iniciatyvos, nes ne tik įvykdė idėjos organizatorių, koncertų dalyvių lūkesčius, bet ir be galo pradžiugino neįgaliųjų pensionato gyventojus.

Vykusių renginių prisiminimai

Jaukiose, mažutėse Norvegijos Kristiansando ir Stavangerio miestų salėse, nešini vaišėmis koncertiniam vakarui, rinkosi ir dideli, ir maži. Romantiškoje ir šiltoje aplinkoje, susėdę ant pagalvėlių, išdėliotų ant grindų, meiliai susiglaudę, degant žvakutėms, o aplinkui lakstant jų mažyliams, Norvegijos lietuviai mėgavosi nuostabia muzika ir lietuviškomis dainomis. Koncertų metu sklandė gerumo, draugystės ir bendrystės dvasia. Visa tai pavyko perduoti ir Lietuvos „Vilties erdvės“, „Vilties namų“ neįgaliųjų pensionatų gyventojams. Už surinktas lėšas jiems buvo suorganizuotas šventinis vakaras. Neįgalieji džiaugėsi vieni kitų ir iš Norvegijos atvykusių svečių draugija, šoko, bendravo ir dalijosi.

Įkvėpti šios puikiai pasisekusios akcijos, Norvegijos lietuviai nusprendė šį darbą tęsti. Idėjos organizatorius Ernestas Jaloveckas, apsilankęs neįgaliųjų pensionatuose ir susipažinęs su jų gyventojais, citavo Antuaną de Sent-Egziuperi: „Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji.“

Laukia septyni koncertai

Prieš metus nedrąsiai žengę pirmus gerumo žingsnius, šiemet Norvegijos lietuviai tęsia labdaringą veiklą ir ne žodžiais, o darbais rodo, jog yra neabejingi Lietuvai ir jos gyventojams. Neįgaliųjų pensionatų pavadinimai įkvėpė ir šių metų tęstinės akcijos vardą. „Vilties turas 2014“ ir vėl subūrė Norvegijos lietuvius. Sujaudinti, pilni energijos ir jėgų lietuviai bendrai kibo į darbą. Remiant Užsienio reikalų ministerijai (URM), bendradarbiaujant LR ambasadai Osle ir užtariant labdaros turo globėjui LR garbės konsului Karl Mosvold, vasario 15–22 dienomis įvyks net septyni koncertai.

Kviečiami ne tik lietuviai

Šiais metais į koncertus kviečiami ne tik Norvegijoje gyvenantys lietuviai, bet ir jų draugai, kaimynai, pažįstami ir nepažįstami norvegai. Norvegų ir lietuvių kalbomis parengtuose kvietimuose visi dideli ir maži kviečiami į instrumentinės muzikos kvarteto „Subtilu-Z“ koncertus. Žmonės juos vadina muzikos narais, kartu su publika nardančiais po spalvingus muzikos vandenynus. Žavisi jų sugebėjimu atsiduoti į muzikos rankas ir ypatingai perteikti savo išgyvenimus žiūrovams. Jie tikri šio meno aistruoliai, savo atliekamą muziką padarantys įtraukiančią, pribloškiančią ir jausmingą. Instrumentinės muzikos kvartetas yra pelnęs tarptautinės publikos pripažinimą ir laimėjęs ne vieną apdovanojimą.

Organizuojama mugė

Šiemet koncertų dalyviai taip pat turės galimybę dar labiau priartėti prie tų, apie kuriuos galvodami rinksis klausytis muzikos: bus organizuojama ir mugė, kurios metu bus galima įsigyti unikalių „Vilties erdvės“ gyventojų pagamintų medžio ir tekstilės dirbinių.

Galime būti vieningi siekdami kilnių tikslų

,,Vilties ture 2014“ dalyvaujančios lietuvių bendrijos Norvegijoje kviečia visus norinčiuosius dalyvauti rengiamuose koncertuose ir taip ne tik paremti Lietuvos „Vilties erdvės“ neįgaliųjų pensionatų gyventojus, bet ir puoselėti bendruomeniškumą, tautiškumą gyvenant toli nuo Lietuvos.

Mūsų tauta įrodė, kad gali būti vieninga, kai kyla grėsmė, užklumpa negandos, tačiau galime būti vieningi ir kartu siekdami kilnių tikslų: padėti stokojantiesiems dėmesio ir atjautos, gerinti lietuvių įvaizdį, skatinti bendruomeniškumą ir tautiškumą.

Vaizdo reportažas: https://www.youtube.com/watch?v=1HHJ3jCqR2I
Daugiau informacijos apie projektą: http://www.subtilu-z.lt/vilties-turas/vilties-turas

Parengė Erika Skripkauskienė

Nuotraukos Sauliaus Mikalausko ir grupės „Subtilu-Z“ asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: