Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuvių kultūros ir tradicinių patiekalų pristatymas Stavangeryje

NORVEGIJA. Lietuvių kultūros ir tradicinių patiekalų pristatymas Stavangeryje

Lapkričio 30 dieną Stavangerio Tarptautinėje kultūros kavinėje („Internasjonal kulturkafe“) buvo pristatyta lietuvių kultūra ir tradiciniai valgiai, kuriuos patiekė Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“.

Pristatymą organizavo Renata Kučinskaitė-Ivaškevičė. Tradicinius patiekalus gamino „Jorės“ kolektyvo nariai, o jiems vadovavo Viktorija Jagminienė, kuri labai džiaugėsi dideliu jaunimo indėliu.

Renginio metu buvo rodomas Lietuvą pristatantis filmukas, kurį sukūrė Ineta Trepekūnė. Lietuviškas dainas, pasipuošę tautiniais kostiumais, atliko Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo. „Kulturkafe“ patalpoje kabojo Lietuvos ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavos. „Jorės“ kolektyvo nariai klientus aptarnavo pasipuošę lietuviška atributika ir Rogalando lietuvių bendrijos marškinėliais, o ant stalų buvo padėtos tik trijų labai gerai pažįstamų spalvų servetėlės.

Renginyje apsilankė ir Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) su žmona Ingrida Alm. Jiems gimė idėja praplėsti panašaus pobūdžio renginį. Tarp gausiai susirinkusių buvo ne tik norvegų ir lietuvių, bet ir iš įvairių šalių atvykusių žmonių.

Surinktos lėšos bus panaudotos „Jorės“ kolektyvo lietuviškiems tautiniams kostiumams siūti.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos iš „Jorės“ kolektyvo archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top