Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuvos pristatymas Bergene

NORVEGIJA. Lietuvos pristatymas Bergene

Spalio 26 dieną Bergene vykstančiame renginyje „Kultur på tvers“ skirtingų kultūrų atstovai galėjo artimiau susipažinti su įvairių tautų tradicijomis bei kultūros ypatumais. Bergeno lietuvių bendruomenė pristatė savo gimtinę Lietuvą.

Susirinkusiuosius lietuvius ir kitų šalių atstovus labiausiai domino išskirtinė mūsų šalies virtuvė. Svečiai iš Dzūkijos nacionalinio parko – Dalia Blazulionytė ir Mindaugas Bukauskas – pristatė tradicinę lietuvišką virtuvę ir pavaišino susirinkusiuosius rugine duona, šimtalapiu, grikine banda, sūdytais ir rūkytais lašiniais, žolelių arbatomis su medumi, mažiausiųjų taip mėgstamu šakočiu ir kitais lietuviškais patiekalais. Ypač daug pagyrų sulaukė ypatingo skonio duona ir nuostabiai kvepiantis skilandis.

Tautiniais kostiumais pasipuošęs jaunimas demonstravo juostų pynimo meną ir dalijo informacines knygutes apie Lietuvą. Norvegijos atstovės, puikios norvegiškų tautinių juostų pynėjos, mielai sutiko šio meno pamokyti ir lietuvių mergaites, o dzūkiškam tautiniam kostiumui dalijo komplimentus.

Šventėje buvo galima pasigrožėti Bergene gyvenančių lietuvių įamžintomis lietuviško kraštovaizdžio nuotraukomis. Jų pristatymą inicijavo dienraščio „Norvegijos žinios“ įkūrėjas Mindaugas Butnorius. Taip pat buvo rodomas filmas „Neregėta Lietuva“. Šis norvegams padarė didelį įspūdį. Daugelis susirinkusiųjų sutiko, jog Lietuvos kraštovaizdis nedaug nusileidžia norvegiškajam.

Renginyje dalyvavo daug lietuvių. Visiems visada smagu pabūti tarp tautiečių, skanaujant tradicinės ant ajerų keptos duonos ir besišnekučiuojant gimtąja kalba.

Parengė Rūta Gečaitė
Nuotraukos Mindaugo Butnoriaus

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: