Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuvybės tiltai veda į Bergeną

NORVEGIJA. Lietuvybės tiltai veda į Bergeną

Prieš prasidedant vasarai, gegužės 29–31 d., Bergeno (Norvegija) centre aidės lietuvių kalba, dainos ir šurmuliuos lietuviai, suvažiavę iš skirtingų šalių. Vienuoliktą kartą čia vyks Pasaulio lituanistinių mokyklų sąskrydis „Draugystės tiltas“.

Tai lietuviška stovykla vaikams, tėvams, pedagogams, suburianti draugėn po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius, saugančius savo tradicijas, puoselėjančius gimtąją kalbą bei lietuvybę.

„Draugystės tiltas“, prasidėjęs 2005 metais Stokholme (Švedija), kasmet vyksta vis kitoje Europos šalyje ir yra apkeliavęs Airiją, Vokietiją, Angliją, Italiją, Ispaniją. Pernai sąskrydžio vėliava buvo iškilmingai įteikta Bergeno lietuviams.

Pasak Editos Jakubkienės, Bergeno lietuvių bendruomenės pirmininkės, „Draugystės tilto 2015“ organizacinio komiteto vadovės, Norvegijoje sąskrydis vyks pirmą kartą: „Mūsų mieste ir jo apylinkėse gyvena gausi lietuvių bendruomenė, todėl neabejoju, kad svečius priimsime svetingai, su meile ir džiaugsmu. Sąskrydžio tikslas – susidraugauti! Labai svarbu užmegzti ir puoselėti ryšius tarp lietuvių bendruomenių ir jose veikiančių lituanistinių mokyklų. Galbūt mūsų vaikai, išmokę ir pažinę kitų šalių kultūras, grįš į Lietuvą ir praturtins ją savo žiniomis. Todėl svarbu burtis, bendrauti ir išlaikyti gyvą lietuvių kultūrą svetur. “

Šis sąskrydis – tai proga ne tik dalytis patirtimi, bet ir dalyvauti mokytojų seminaruose, diskusijose su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais, sužinoti švietimo naujoves, pristatyti savo mokyklų pasiekimus. Tad sąskrydžio programoje numatytos trys kryptys: pedagogams, tėvams ir vaikams.

Kasmet į šį unikalų renginį susirenka apie 200 dalyvių ir svečių. Vienuoliktojo „Draugystės tilto“ tema – „Šeimos ir dangaus ratu“. Tad renginyje didelis dėmesys skiriamas lituanistiniam lavinimui šeimose, bendrai kultūrinei veiklai. Vaikai, atvykę iš skirtingų šalių, tarpusavyje bendrauja lietuviškai, atranda svarbų ryšį – bendrą kalbą ir veiklą.

E. Jakubkienė džiaugiasi aktyvia ir nuoširdžia Lietuvos Respublikos ambasadorės Norvegijoje I. Bričkovskienės parama bei pagalba.

„Draugystės tiltas“ – tai simbolinė vieta, kurioje susitinka skirtingose šalyse gyvenantys lietuviai, entuziastingai besirūpinantys mūsų gimtąja kalba. Esu tikra, kad šis sąskrydis atvers naujų galimybių ir įkvėps tolesniems darbams lietuvybės labui.“

Daugiau informacijos apie „Draugystės tiltą 2015“ kviečiame ieškoti interneto svetainėje www.draugystestiltas.com ir socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/pages/Draugyst%C4%97s-Tiltas/102694686438361?ref=ts&fref=ts.

Dėl informacijos taip pat galite kreiptis el. paštu info@draugystestiltas.com

Organizatorių inf. ir nuotr.

3 Komentarai

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: