Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Pabūk tarp savų!

NORVEGIJA. Pabūk tarp savų!

IMG_6493Koks yra vienas iš trijų architektūrinių elementų, pavaizduotų ant visų euro banknotų? O kuri valstybė didžiausia iš tų, kurios nesiriboja su atvira jūra? Jei žinai atsakymus, ateik į „Protų mūšį“ ir sublizgėk, jei nežinai, ateik – sužinosi!

Smegenų mankšta

„Protų mūšis“ primena gerą smegenų mankštą. Žaidimas vyksta komandomis, kurios, gavusios atsakymų lapus, turi juose surašyti atsakymus į ekrane pateikiamus klausimus. „Protmūšis“ – pirmasis netelevizinis intelektualus žaidimas, Lietuvoje rengiamas nuo 1997 m. Tiesa, jis itin išpopuliarėjo pastaruosius kelerius metus ir dabar žaidžiamas įvairiose viešose erdvėse bei namuose. Užuot apsivalgę ir nusigėrę per šventes, kai kurie tiesiog linksmai atsakinėja į klausimus…

Nebūtina turėti savo komandą

Dar tik kelis kartus „Protmūšis“ vyko Bergeno mieste, Norvegijoje, bet kaskart jame dalyvauja vis daugiau žmonių ir komandų. Komandą gali suburti kiekvienas, susikvietęs bičiulių, arba, jei jų neturi, gali būti mielai priimtas jau egzistuojančių komandų narių.

Kas antrą sekmadienį

„Protmūšį“ Bergene organizuoja ir veda savo iniciatyva buvęs vilnietis, o dabar bergenietis, Tadas bei jo bičiulis Vaidas. „Protmūšiai“ šį sezoną vyks kas antrą sekmadienį miesto centre esančioje St. Paul katalikiškoje mokykloje (adresas: Christiesgt. 16, Bergenas). Renginį palaiko ir padeda organizuoti 2011 metais susikūrusi Bergeno lietuvių bendruomenė.

Tęstinės kovos

Paskutiniame „Promūšyje“ kovėsi septynios komandos. Kai kurios jų susibūrusios nuo pirmojo susitikimo, kitos – naujos. Vienose dalyviai gerai pažįsta vieni kitus, kitose  – spontaniškai susipažinę tik žaidimui beprasidedant. Šį kartą nugalėjo ne tik protingi, bet dar ir kūrybiški bei šmaikštūs lietuvaičiai iš komandos „Mozės kojos basos“. Iki Naujųjų metų vyks tęstinės kovos, o surenkami taškai bus sumuojami, todėl azarto tikrai netrūks.

Tarp savų

Jei mėgsti spręsti kryžiažodžius, daug skaitai ir viskuo domiesi – ateik į „Protmūšį“! Jei jautiesi pasiilgęs bendravimo, žmonių – ateik į „Protmūšį“! Čia visada pasijusi tarp savų, bet kitaip, nei prie „Wizzair“ lėktuvo vartų. Jei manai, kad žinai mažai ir nesi gudročius  – vis tiek ateik. Jei nedrįsi dalyvauti pirmą kartą, pabūsi kurios nors komandos sirgaliumi. 5 turai po 10 klausimų – 3 valandos smagiai praleisto laiko lietuviškai sukant smegenis – puikus kas antro sekmadienio pasirinkimas Bergene gyvenantiems lietuviams.

Parengė Ieva Anelauskaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: