Pradinis / Lietuviai svetur / Norvegijos lietuviai prisijungė prie „Laisvės kelio“

Norvegijos lietuviai prisijungė prie „Laisvės kelio“

Rugpjūčio 23 dieną 18 valandą Stavangerio pagrindinėje katedros aikštėje įvyko „Laisvės kelio“ akcija, skirta paremti baltarusių tautai kovoje su A. Lukašenkos diktatūra. Šioje aikštėje jau ne kartą lietuviai palikę savo istorijos dalelę, mat čia kasmet liepos 6 dieną giedama „Tautiška giesmė“. Šią akciją organizavo Marius Kilmanas kartu su Rogalando lietuvių bendrija. Stavangerio lietuviai jungėsi prie tarptautinio projekto, kurį organizavo „Laisvės TV“ kviesdama prisijungti pasaulio lietuvių bendruomenes.

Į renginį buvo pakviesti ir baltarusiai, gyvenantys Stavangerio apylinkėse. Jų susirinko nemažai.

Aikštėje (Domkirkeplassen) kabėjo Lietuvos valstybinė, Lietuvos istorinė, Rogalando lietuvių bendrijos, Baltarusijos ankstesnė (baltos, raudonos, baltos spalvų) vėliavos.  Kad galėtų girgėti sakomas kalbas, žmonės turėjo išsirikiuoti dviem linijomis.

Akcijos dalyvių aprangoje dominavo balta ir raudona spalvos, o rankose jie laikė baltus raudonus balionus. Renginyje dalyvavo Stavangerio lietuvių garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) su žmona Ingrida Alm. Susirinkusieji laikė plakatus, kuriuose anglų, norvegų, rusų kalbomis reiškė savo mintis: „Laisvę Baltarusijai“, „Baltarusija visiems“, „Stabdykime smurtą Baltarusijoje“, „Niekas negali pakeisti tiesos“, „Niekada daugiau“, „Lukašenkai gėda“, „Išeik“, „Svetlana Tikhanovskaya, tu esi mūsų prezidentė“ ir kt.

Pradėdamas akciją Marius Kilmanas supažindino su šios datos istorija, kai prieš 31 metus trys Baltijos tautos, Lietuva, Latvija ir Estija, susikibo rankomis į vieną grandinę nuo Vilniaus iki Talino ir parodė pasauliui, kaip jie trokšta laisvės. Laisvė, nors ir sunkiai, bet buvo iškovota. Suskambo daina „Bunda jau Baltija“. Vėliau kalbėjo kiti žmonės, daugiausia baltarusiai, o tarp jų kalbų skambėjo Viktoro Tsoi „Peremen“, Baltarusijos himnas ir kitos dvasią keliančios dainos. Žmonės entuziastingai skandavo: „Žive, Belarus.“

Žmonių nuotaika buvo labai pakili. Skambant dainoms žmonės lingavo, dainavo, bangavo vėliavomis. Baltarusiai nuoširdžiai dėkojo už juos palaikančios akcijos organizavimą.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Zenono Mačiulaičio

Komentaras

  1. Praleidote gerą progą patylėti.,.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: