Pradinis / Lietuviai svetur / Norvegijos lietuvių susitikime su A. Valinsku – pokalbiai tautai aktualiomis temomis

Norvegijos lietuvių susitikime su A. Valinsku – pokalbiai tautai aktualiomis temomis

Balandžio 27 dieną Stavangeryje, katalikų bažnyčios salėje (St. Svithun Katolske Menighet), įvyko Rogalando lietuvių susitikimas su televizijos laidų vedėju, prodiuseriu, dėstytoju, buvusiu Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku Arūnu Valinsku. Susitikimą organizavo Lietuvos ambasada Norvegijos Karalystėje, padedama Stavangerio garbės konsulo Toro Almo (Tor Alm) ir Rogalando lietuvių bendrijos.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas su žmona, Lietuvos garbės konsulas T. Almas su žmona, antrasis ambasados sekretorius Darius Budrys, Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas.

A.Valinskas atvyko į Norvegiją susitikti ne tik su Stavangerio lietuviais. Balandžio 26 dieną aplankė ir Bergene gyvenančius tautiečius.

Artėjant rinkimams, Lietuvos ambasada Norvegijoje Bergene ir Stavangeryje suorganizavo du papildomus balsavimo punktus. Norėdami paraginti aktyviau dalyvauti rinkimuose, pakvietė žinomą, pilietišką žmogų. Svečias kėlė aktualius klausimus: kodėl svarbu išsaugoti ir puoselėti lietuvybę? Ką valstybė gali pasiūlyti grįžtantiems tautiečiams? Ar užsienio lietuvių balsas yra svarbus? Dviguba pilietybė suteikia mums teises, o ką darysime su pareigomis? Seimo narių skaičiaus mažinimas – populizmas ir būtinybė? Nevyniodamas į vatą ir neieškodamas kišenėje žodžių pasakojo apie politiką, įstatymų kalvę – Seimo virtuvę, savo patirtį vadovaujant Seimui, aptarė Lietuvos aktualijas. Ne tik pasakojo, bet ir gyvai bendravo su auditorija, klausinėjo žmonių ir pats sulaukė klausimų.

Po susitikimo toje pačioje salėje, tik kitame renginyje, organizuotame Rogalando lietuvių  bendrijos narių, tautiečiai pasistiprinę tradiciniais lietuviškais užkandžiais, linksminosi Mariaus Jampolskio koncerte.

Lietuvos ambasada Norvegijoje rūpinasi lietuvių aktyvumu ateinančiuose rinkimuose. Ne tik suorganizavo du papildomus balsavimo punktus, bet ir neseniai su Norvegijos lietuvių jaunimo sąjunga ir Kalbos klubu sukūrė skatinantį balsuoti filmuką, elektroninį naujienlaikraštį „Lietuvių naujienos Norvegijos Karalystėje“ ir laidą „podcast“ formatu „Lietuviai Norvegijoje“:

https://www.canva.com/design/DADWLqnE6nw/4Xf1puweK7kdeS6VOy3ZBQ/view?presentation&fbclid=IwAR1elBLpTKLUdlk-gAKTXqmtFSXwvmwX8UjSl_uc_W5z6entgOTJH37AnFM 

https://www.youtube.com/channel/UCsqGGeuQZWJMdOI5z2_Xpig

Zenonas Mačiulaitis

Renginį filmavo Darius Budrys

Nuotraukos Remigijaus Ratkevičiaus ir Rogalando lietuvių bendrijos archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top