Pradinis / Aktualijos / Nuo trečiadienio įsigalioja nauja tvarka: ką svarbu žinoti grįžusiems iš užsienio?

Nuo trečiadienio įsigalioja nauja tvarka: ką svarbu žinoti grįžusiems iš užsienio?

Nuo trečiadienio visi grįžę iš užsienio galės registruotis ir išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) mobiliuosiuose punktuose, jei patys to norės. Vadinasi, prievolės išsitirti visiems grįžusiems, kaip buvo anksčiau, nebus: tirtis ar ne, spręs pats žmogus.

Pixabay nuotr.

Tokį sprendimą pasirašė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygmens ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Daugiau jokių papildomų sąlygų nėra nustatyta. Vadinasi, nebus svarbu, iš kokios šalies žmogus grįžo, koks ten sergamumas ir kita, – prievolės būtinai išsitirti nelieka. Tyrimai bus atliekami mobiliuosiuose punktuose, žmonės patys turės registruotis Karštąja koronos linija 1808, nurodydami, jog buvo užsienyje. 

Nauja tvarka įsigalioja nuo trečiadienio.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką.

Profilaktinis testavimas vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius, kitaip tariant, įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai ir užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui, užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

SAM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top