Pradinis / Mūsų augintiniai / Orinta Leiputė: „Apsaugokime savo augintinius nuo saulės smūgio“

Orinta Leiputė: „Apsaugokime savo augintinius nuo saulės smūgio“

Atėjus vasaros karščiams naminiai gyvūnai, kaip ir žmonės, turi būti saugomi nuo perkaitimo – šilumos smūgis pavojingas augintinio gyvybei. Veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, gyvūnai gali patirti šilumos ir saulės smūgį, išsekimą, dėl šilumos poveikio ar karščio gali kilti raumenų spazmų.

Didžiausią pavojų vasarą kelia šilumos smūgis. Jis pasireiškia kūno temperatūros pakilimu (gali viršyti net 40 °C), dėl kurio gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, gyvūnų elgesio pakitimų. Apie gyvūno perkaitimą taip pat gali rodyti jo nusilpimas, vangumas. Padažnėja augintinio pulsas ir kvėpavimas. Gyvūnai gali eiti svyruodami, sumažėja ar visai išnyksta jų apetitas. Laiku nesulaukę pagalbos, jūsų augintiniai gali nugaišti. Jei gyvūnas praranda sąmonę, išnyksta refleksai, tada padėti jau nebegalima. Smūgio ištiktą gyvūną pirmiausia reikia nuvesti į pavėsį, ant viso jo kūno pilti šaltą vandenį arba dėti šaltus kompresus ir skubiai kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Specialistai pataria tvyrant karščiui augintinių nepalikti automobilyje. Gyvūnų saugotojai ragina gyventojus nedelsiant imtis veiksmų, pamačius nerimaujantį mašinoje paliktą šunį, kuris dažnai kvėpuoja pravėręs nasrus. Blogiausiu atveju reikėtų pranešti policijai.

Prieš vykstant į gamtą reikėtų užsirašyti ir veterinarijos gydytojo telefono numerį. Veterinaro laiku suteikta konsultacija gali net išgelbėti augintinio gyvybę.

Parengė O. Leiputė
O. Leiputės asmeninio archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: