Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Oskaro“ laureatė Helen Mirren negaili pagyrų Lietuvai

„Oskaro“ laureatė Helen Mirren negaili pagyrų Lietuvai

JAV žiūrovams belaukiant Lietuvoje filmuoto mini serialo „Jekaterina Didžioji“ premjeros per „HBO“, lietuviai jau turi galimybę pamatyti visas keturias dalis. Philipo Martino režisuotas serialas daugiau nei du mėnesius daugiausia buvo filmuojamas Lietuvoje, o 80 proc. filmo komandos sudarė lietuvių profesionalai.

R. Dačkaus nuotr.

Ilgiausiai Rusiją valdžiusią moterį – imperatorę Jekateriną II – seriale vaidinusi „Oskaro“ laureatė Helen Mirren negaili gerų atsiliepimų apie lietuvius, su kuriais praleido visą filmavimo laiką. „Lietuvoje filmuoti „Jekateriną Didžiąją“ buvo didžiulis malonumas. Lietuvių komanda buvo labai profesionali, kupina energijos ir atsidavusi – buvo malonu su jais dirbti, tapome gerais draugais“, – pasakoja ji.

„Lietuva ir Vilnius pasižymi visu tuo rafinuotumu, kurį turi kiti Europos miestai, tačiau kartu turi didelį privalumą – yra nedideli, draugiški ir svetingi. Tai buvo mano antrasis filmavimas Lietuvoje ir, viliuosi, jų bus dar“, – įspūdžiais dalijasi britų aktorė H. Mirren.

Lietuvoje filmą prodiusavusios įmonės „Baltijos filmų paslaugos“ vadovo Gary Tucko teigimu, šis filmas išsiskiria ne tik jame dirbusių lietuvių profesionalų gausa, bet ir filmo kūrėjų jiems patikėtais itin svarbiais vaidmenimis. „Ypač norėčiau išskirti kostiumų ir dailės departamentus. Didžiausias iššūkis mums buvo atrasti prabangias istorines vietas filmavimui ir sukurti imperatoriškos didybės jausmą. Juk Jekaterina II buvo turtingiausia moteris – pakanka pažvelgti į jos rūmų gausą. Todėl keletą scenų teko filmuoti Sankt Peterburge, istorinės prabangos taip pat radome Rundalės pilyje Latvijoje, o visos filmo scenos, vykstančios privačiuose imperatorės apartamentuose, buvo nufilmuotos Trakų Vokėje – čia dekoracijomis besirūpinę mūsų profesionalai puikiai įrodė, kaip geba transformuoti erdves“, – pasakoja G. Tuckas.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ žiūrovai taip pat gali atpažinti Vilniaus universiteto senuosius rūmus, sostinės rotušę, Trakų pilį, Pažaislio vienuolyną, o mūšių scenose išvysti kai kuriuos įspūdingus senamiesčio istorinius vartus.

Prabangūs Jekaterinos II ir kitų veikėjų kostiumai buvo siuvami Lietuvoje, o už jų gamybą atsakinga kostiumų dailininkė Rasa Taujanskienė sako, kad vien Helen Mirren personažui teko pasiūti keliasdešimt kostiumų.

„Kone kiekvienai filmo scenai buvo siuvamas naujas kostiumas, nes juk Jekaterina Didžioji niekuomet nedėvėdavo tų pačių drabužių antrą kartą. Dauguma suknelių buvo siuvinėta rankomis – kine tai ypač svarbu, čia matosi mažiausia detalė ir niekada nežinai, kurią kostiumo dalį stambiu kampu parodys kamera. Tad viskas tampa svarbu – nuo papuošalo iki bato. Ir mes puikiai su tuo susitvarkėme“, – pasakoja kostiumų dailininkė.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ kūrėjai Lietuvoje išleido apie 8 mln. eurų ir, pasak G. Tucko, tai yra antras didžiausias biudžetas šalies kino industrijoje po „HBO“ filmuoto serialo „Černobylis“.

Filmo kūrėjų nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: