Pradinis / Kultūra / Pajūryje pasklis „Meilės eliksyras“

Pajūryje pasklis „Meilės eliksyras“

???????????????????????????????Praėjusią savaitę startavęs XVI operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ rugpjūčio 2, 3 dienomis klaipėdiečius ir miesto svečius pakvies į didžiąją vasaros festivalio premjerą – pasaulinę šlovę pelniusią Gaetano Donizetti komišką operą „Meilės eliksyras“ (it. „L‘elisir d‘amore“). Lietuvoje nebe pirmąkart statoma opera šįkart suskambės italų kalba, o veiksmas persikels į šiandieninį uostamiestį.

Operos gurmanai turės galimybę ne tik išgirsti, bet ir patys įvertinti „Meilės eliksyro“ poveikį. Žolininkės Adelės Karaliūnaitės iš įvairių žolelių pagamintu meilės gėrimu žiūrovai bus vaišinami pirmąją premjeros dieną – rugpjūčio 2 d.

Tarsi gurkšnis malonumo

Spektaklio kūrėjų teigimu, operos veiksmą iš XIX a. Italijos kaimo perkėlus į šių dienų uostamiestį teatro scenoje žiūrovus pasitiks aiškiai atpažįstama pajūrio atmosfera su krantinės, kavinės motyvais, laivų, poilsiautojų ir turistų dvelksmu.

Klaipėdoje statyti G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ ėmėsi iš Vienos (Austrija) atvykusi režisierė Daina Adama Adamkevičiūtė. Pasak jos, spektaklis neapsiribos XIX a. žmogui būdingomis „juoda-balta“ charakteristikomis: „jis bus šviesus, elegantiškas, muzikalus, lengvas ir vasariškas. Tarsi didelis gurkšnis malonumo“, – žada režisierė.

Spektaklio dirigentas Dainius Pavilionis pabrėžė manantis, jog Klaipėda anaiptol nėra periferinis miestas, todėl opera italų kalba turėtų būti puikiai sutikta žiūrovų. „Neatsitiktinai „Meilės eliksyrą“ statome originalo kalba: verčiant klasikinę italų operą į lietuvių kalbą būtų neįmanoma kokybiškai perteikti visų G. Donizetti muzikos atspalvių“, – įsitikinęs D. Pavilionis.

Su G. Donizetti „Meilės eliksyro“ pastatymu Klaipėdoje dirba ir iš Milano atvykęs vokalo pedagogas, pianistas Marco Borroni. Solistams jis padeda tobulinti italų kalbos tarimą, įvaldyti bel canto subtilybes. Anot „La Scala“ operos studijoje dirbančio M. Borroni, jo pagrindinis tikslas – padėti solistams ne tik suvokti teksto prasmę, bet ir „pajusti tikrąją žodžių spalvą“. Tuo tarpu žiūrovams suprasti tekstą padės viso spektaklio metu rodomi lietuviški titrai.

Pagrindinius vaidmenis G. Donizetti komiškoje operoje „Meilės eliksyras“ kuria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Petrauskaitė, Latvijos nacionalinio operos teatro sopranas Inga Šlubovska, solistai Tomas Pavilionis, Aurimas Raulinavičius, Mindaugas Rojus, Tomas Tuskenis, Artūras Kozlovskis ir kiti.

Laikui nepavaldi magija

Italų operos meistras Gaetano Donizetti komišką operą „Meilės eliksyras“ vos per šešias savaites sukūrė 1831 m. Dar po septynerių metų ji tapo dažniausiai Italijoje rodoma opera, tokį statusą išlaikiusi visą dešimtmetį. Ir šiandien „Meilės eliksyras“ vertinamas kaip viena populiariausių G. Donizetti ir viena sėkmingiausių visų laikų komiškų operų. Pagal pastatymų skaičių ši opera yra dvyliktoji pasaulyje.

Operos centre – jauno naivaus foto reporterio Nemorino ir žavios turtingų kavinės savininkų dukters Adinos meilės istorija. Nemorinas įsimyli Adiną, tačiau suprasdamas, jog jų socialinė padėtis pernelyg skirtinga, nedrįsta merginai išpažinti savo jausmų. Padėtį dar labiau apsunkina į miestą atvykęs išvaizdus ir savimi pasitikintis jūrų seržantas Belkorė, kuris nieko nelaukdamas Adinai pasiperša.

Į neviltį puolęs Nemorinas pagalbos kreipiasi į keliaujantį prekybininką daktarą Dulkamarą. Nemorinas iš apsimetėlio išprašo meilės gėrimo (iš tiesų paprasčiausio „Bordeaux“ vyno), turinčio padėti vaikinui laimėti mylimosios širdį. Tačiau pirmoji porcija „nesuveikia“. Sudėjęs visas viltis į didesnį kiekį stebuklingojo eliksyro, Nemorinas sulaukia ypatingo dėmesio iš visų miesto merginų, ko tikroji priežastis – iš mirusio dėdės paveldėtas turtas. Galiausiai Adinos ir Nemorino meilė nugali visas kliūtis, o daktaras Dulkamara prieš išvykdamas miestiečiams parduoda daug naujų stebuklingo meilės gėrimo buteliukų.

G. Donizetti komiška opera “Meilės eliksyras” Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje – rugpjūčio 2, 3 dienomis. Bilietus platina BILIETAI.LT

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: