Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangai – svarbus tarptautinis įvertinimas

Palangai – svarbus tarptautinis įvertinimas

Palanga sulaukė svarbaus tarptautinio įvertinimo – už aktyvią veiklą plečiant tarptautinius ryšius, Europos idėjų propagavimą bei šviečiamąją veiklą ugdymo įstaigose Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja didžiausią Lietuvos kurortą įvertino Europos garbės vėliava.

DSC-0031-1-4748

Šis garbingas apdovanojimas yra skiriamas įvertinus savivaldybės veiklą, narystę įvairiose vietos ir tarptautinėse organizacijose, dalyvavimą miestų partnerystės programose, užsienio bendradarbiavimą, tarptautinių renginių organizavimą, Europos idėjų ir vertybių propagavimą.

Praėjusiais metais Palanga taip pat buvo įvertinta Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos – už aktyvius kultūrinius mainus su 10 giminingų miestų iš 8 užsienio šalių kurortas apdovanotas Europos garbės diplomu.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos įvertinimas kurortui yra labai svarbus, nes tai padeda miestui tapti žinomesniam ir pastebimesniam Europoje. „Be abejonės, dabar keliame sau naują tikslą – siekti dar aukštesnio Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos įvertinimo – Europos garbės ženklo. Džiaugiuosi, kad Palangos miestas partneris Vokietijoje, Bergenas Riugeno saloje, šiais metais sulaukė būtent šio įvertinimo“, – sakė Š. Vaitkus.

Europos Taryba buvo įsteigta 1949 m. Jos tikslas yra ginti žmogaus teises, skatinti demokratiją, ieškoti daugybės socialinių šiuolaikinės Europos problemų sprendimų. 1955 m. Europos Tarybos buvo įsteigtas Europos apdovanojimas vieningos Europos idėjai skatinti iškart sulaukė didelio savivaldybių susidomėjimo ir šiandien yra vienas garbingiausių Europos apdovanojimų, kurio gali siekti visos geografiškai Europai priklausančios šalys.

Ši institucija yra įsteigusi 4 pakopų apdovanojimus savivaldybėms, kurių bendruomenės aktyviai įsitraukia į tarptautinius integravimosi procesus. Kasmet vienam ar dviem miestams yra įteikiamas pagrindinis prizas – Europos apdovanojimas. Pagrindinis prizas įteikiamas tik tai bendruomenei, kuri jau yra gavusi žemesnių pakopų Europos prizo apdovanojimus: Europos diplomą, Europos garbės vėliavą ir Europos garbės ženklą.

Europos garbės vėliavą Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos atstovai Palangos savivaldybei įteiks šią vasarą.

Palangos sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: