Pradinis / Renginiai, pramogos / Pandemija renginio nesustabdė: „Muzikos talentų lyga“ įvyko šeštus metus iš eilės

Pandemija renginio nesustabdė: „Muzikos talentų lyga“ įvyko šeštus metus iš eilės

Praėjusį savaitgalį pasibaigė ilgai lauktas ir didelį populiarumą išlaikantis tarptautinis vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2020“. „Grand Prix“ rinkimus bei laureatų koncertą galės stebėti ir žiūrovai prie televizorių ekranų – juos transliuos LRT televizija.

„Šeštasis sezonas buvo kiek neįprastas: visus planus sugriovusi arba smarkiai pakoregavusi pandemija neaplenkė ir mūsų, teko du kartus pakeisti planuotą festivalio datą. Tačiau po ilgų svarstymų pagaliau džiaugiamės radę tinkamus sprendimus, todėl festivalis įvyko ir šiais visiems sunkiais metais“, – teigia Asta Bagdonavičienė, konkurso organizatorė.

Šiųmetis konkursas skiriasi nuo įprasto – jame nedalyvavo dideli kolektyvai, o užsienio šalių atlikėjai pasirodė nuotoliniu būdu. Šiuo būdu dirbo ir vertinimo komisija: dėl saugumo jos nariai į salę taip pat neatvyko.

„Žinodami, kad šis konkursas daugeliui jaunųjų atlikėjų yra labai svarbus postūmis ir motyvacija tobulėti toliau, nenorėjome praleisti šių metų konkurso. Žinoma, dėl saugumo teko aukoti kai kuriuos smagius festivalio momentus, pavyzdžiui, atidarymo ceremoniją, kuri kasmet sutraukia daugybę žiūrovų, tačiau visiems atvykusiems dalyviams suteikta aukščiausios kokybės scena, įgarsinimas ir juos vertino tarptautinė komisija“, – pasakoja renginio režisierė Regina Stadalnikaitė-Komžienė.

„Pasirinkdami techninio aptarnavimo partnerius, keliame jiems aukštus reikalavimus. Aukšta renginio kokybė – šio konkurso vizitinė kortelė“, – teigia Romas Bubnelis, konkurso organizatorių komandos narys, atsakingas už renginio techninę dalį.

Apdovanojimai – ir LRT televizijos ekrane

Be įprastų trijų didžiųjų „Grand Prix“ apdovanojimų vaikų, paauglių ir suaugusiųjų kategorijose, šiemet buvo įsteigtas dar vienas „Grand Prix“ apdovanojimas už gražiausią lietuvišką dainą.  Nugalėtojų džiaugsmas neliks tik renginio dalyvių prisiminimu – birželio 13 dieną nufilmuotą laureatų koncertą bei „Grand Prix“ apdovanojimus bus galima stebėti LRT televizijos ekrane.

2020 metų „Muzikos talentų lygos“ laimėtojai

Šių metų konkurso laurus nuskynė ir pergalės skoniu mėgavosi:

1) Karolina Lyndo (vad. I. Launikonytė), kuri jau pažįstama iš įvairių televizijos projektų, pelnė gražiausios lietuviškos dainos „Grand Prix“, atlikusi gerai žinomą dainą „Strazdas“.

2) „Grand Prix Kids“ apdovanojimas (nugalėtojas buvo renkamas iš vaikų iki 12 metų) atiteko Vakarei Bivainytei iš Kauno (vad. J. Miliauskaitė).

3) „Grand Prix Juniors“ (tarp 13–16 metų paauglių) laimėjo Kristupas Kerulis iš Palangos (vad. V. Valys).

4) „Grand Prix Adults“ (tarp dalyvių 17+ metų amžiaus grupėje) pergale džiaugėsi Meidė Šlamaitė iš Tauragės (vad. A. Dambrauskienė).

Tarp nominantų į „Grand Prix“ buvo ir kaimyninių šalių – Latvijos bei Lenkijos – atstovų, tačiau šį kartą lietuviai buvo stipresni.

Tarptautinė vertinimo komisija

Konkurso dalyvius kasmet vertina gausi tarptautinė komisija, kurią sudaro dainininkai, aktoriai, vokalo pedagogai bei muzikos prodiuseriai. Šių metų vertinimo komisija – ne išimtis, skirtumas tik tas, kad jos nariai visus atlikėjus išklausė ir įvertino nuotoliniu būdu. Komisiją sudarė Gediminas Zujus, Ieva Narkutė, Laima Domikaitė, „X faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė, „Lietuvos balso“ žvaigždė Simona Jakubėnaitė ir kt.

VTDK studentų indėlis

Nuo pat konkurso pradžios pagrindinis festivalio parteris yra Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK), kurios didelė bendruomenės dalis noriai įsitraukia į renginio organizavimą. „Tai kolegijoje laukiamas renginys, į kasdienę rutiną įnešantis daug gyvybės. Realizuojant šį projektą, mūsų gausiai savanoriaujantys Grafinio dizaino, Fotografijos technologijos ir Multimedijų dizaino studentai puikiai įsilieja į įvairias veiklas ir įgytas teorines žinias pritaiko praktikoje“, – teigia VTDK direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.

Tarptautinį konkursą „Muzikos talentų lyga“ organizuoja VŠĮ „Ars Festa“ ir jos vadovė Asta Bagdonavičienė. Ši viešoji įstaiga rengia ir kitus tarptautinius konkursus: Ispanijoje – „Summer Talent League“ bei žiemos konkursą Vilniuje – „Christmas Talent League“.

Konkurso vedėjai – Mantas Wizard ir Eglė Jurgaitytė.

Organizatorių inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: