Pradinis / Mūsų augintiniai / Parodoje Kaune – daugiau nei 200 kačių

Parodoje Kaune – daugiau nei 200 kačių

Pirmąjį žiemos savaitgalį kačių mėgėjai, augintojai ir veisėjai turės dar vieną galimybę praleisti tarp bendraminčių – Kaune vyks „Top Miau“ kačių paroda. Pirmąjį žiemos savaitgalį vienos iš seniausių natūralių veislių – pusiau ilgaplaukės miškinės katės –varžysis su nestandartinėmis garbanotomis, nulėpausėmis, beuodegėmis, vietomis arba visai nuplikusiomis ar riestaausėmis katėmis. Paroda vyks gruodžio 6–7 dienomis prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“.

„Visus kačių mėgėjus pakviesime geriau susipažinti su mutavusį geną turinčiomis katėmis. Nors toks kačių apibūdinimas gali skambėti baugokai, iš tiesų tai tėra natūraliai ar veisėjams įsikišus išvestos kačių veislės. Dėl savo neįprastos išvaizdos jos dažnai tampa smalsuolių traukos centru. Parodoje turėsime šešias skirtingas nestandartinių kačių kategorijai priskiriamas kačių veisles. Tai škotų nulėpausės, sfinksai, Kurilų bobteilai, Amerikos riestaausės, Selkirko reksai bei Devono reksai“, – sako B. Kudzevičienė ir priduria, kad kiekviena šių veislių turi ir savo atsiradimo legendą.

Iš nugaros triušius primenantys Kurilų bobteilai, sakoma, savo netipinę išvaizdą įgiję dėl poreikio susižvejoti žuvį. Iš Japonijos Kurilų salų kilusios veislės katės labai mėgsta vandenį ir net gyvendamos namuose su malonumu šoka į vonią, kai šeimininkas maudosi. Parodos organizatorė patvirtino, kad egzotiškos išvaizdos katės yra natūralios evoliucijos rezultatas.

B. Kudzevičienė neslėpė, kad didžiausias jos simpatijas yra pelnę miškinių kačių kategorijai priskiriami Meino meškėnai. Šių kačių kūną dengia tankūs, sunkūs pusilgiai plaukai – jos puikiai prisitaikiusios gyventi šaltoje klimato zonoje. Tačiau mieguistas charakteris joms nebūdingas. Meino meškėnai yra labai energingi ir draugiški. Dėl savo dydžio šios katės dažnai vadinamos milžinėmis, mat jų svoris paprastai siekia 10 kg, o kartais gali būti didesnis nei 14 kilogramų. Įdomu tai, kad iš prigimties šių kačių balsas yra gana silpnas, tačiau, laikomos namie kartu su šunimis, jos greitai išmoksta nelikti nepastebėtos.

Iš viso parodoje dalyvaus daugiau nei 200 kačių. Parodos lankymas mokamas.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: