Pradinis / Interjeras / Parodoje „Menas namams“ savo kūrinius eksponavo 120 menininkų iš visos Lietuvos

Parodoje „Menas namams“ savo kūrinius eksponavo 120 menininkų iš visos Lietuvos

Savaitgalį pasibaigė ketvirtoji didžiausia Lietuvos dailės paroda „Menas namams“. Per dvi savaites interjero centre „Domus galerija“ eksponuotoje parodoje apsilankė daugiau nei 10 000 žmonių, tarp kurių – garsiausi Lietuvos meno kolekcionieriai, mecenatai ir verslininkai. Parodoje parduota beveik 35 tūkst. litų vertės meno kūrinių.

„Parodos sėkmė rodo, kad Lietuvos gyventojai linkę savo namus puošti meno kūriniais. Net aštuoni iš dešimties parodos „Menas namams“ lankytojų savo namų interjerą atnaujina profesionalių menininkų darbais. Gyventojams reikalinga vieta, kur jie galėtų ne tik pasižiūrėti į meno kūrinius, pasidžiaugti jais, bet ir įsigyti profesionalių kūrėjų darbų. Interjero centras tam puikiai tinka. Tai gyventojams itin patogi vieta pažinti šiuolaikinį meną, mokytis jį vertinti“, – sakė parodos „Menas namams“ „Domus galerijoje“ kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė.

Šiais metais parodoje „Menas namams“ parduota 35 tūkst. litų vertės kūrinių – jiems išleista 50 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Išskirtinio dėmesio sulaukė pripažintų keramikų, juvelyrų darbai. Nepamiršti buvo ir jaunieji Lietuvos menininkai, kai kurie jų šioje parodoje pardavė pirmuosius savo meno kūrinius.

„Parodoje apsilankę meno mecenatai parėmė jaunąją menininkų kartą ir savo indėliu paskatino studentus tęsti menininkų karjerą. Tarp jaunosios kartos menininkų atsirado tokių, kurie tarsi viesulas įsiveržė į meno rinką ir, dar net neturėdami Vilniaus dailės akademijos diplomo, tapo lygiaverčiais konkurentais tarptautiniu lygmeniu pripažintiems menininkams“, – teigė parodos kuratorė.

Vienas jaunųjų tapytojų, už kelis tūkstančius litų pardavęs savo meno kūrinį, – Nojus Petrauskas. Jam nenusileido ir jaunosios kartos keramikės Birutė Sagaitytė, Mingailė Mikelėnaitė, Rūta Indriūnaitė.

Šiais metais pirmą kartą parodoje pristatyti ir septynių fotografijos menininkų darbai. „Fotografijos darbų praėjusių metų parodoje „Menas namams“ itin trūko. Akivaizdu, kad ir parodos lankytojai pasiilgo meninės fotografijos darbų. Galime pasidžiaugti, kad didelio formato Lietuvos peizažus vaizduojančios nuotraukos jau iškeliavo į meno mėgėjų namus“, – teigė parodos kuratorė.

Šiais metais paroda „Menas namams“ vyko balandžio 15–26 dienomis interjero centre „Domus galerija“. Parodoje savo naujausius darbus eksponavo 120 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojų, grafikų, skulptorių, fotografų, juvelyrų, tekstilininkų, vitražo kūrėjų. Joje darbus eksponavo pripažinti Lietuvos tapytojai Rimas Zigmas Bičiūnas, Bronius Gražys, Paulius Juška, Vaidotas Žukas, Arūnas Žilys, keramikės Agnė Šemberaitė, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Kristina Ancutaitė, Jolanta Kvašytė, Rūta Šipalytė, Nomeda Marčėnaitė, lėlių kūrėja Eglė Kvintienė, grafikai Kęstutis Grigaliūnas, Eglė Kuckaitė, Kristina Norvilaitė, Jūratė Rekevičiūtė ir daug kitų.

Paroda „Menas namams“ siekia suartinti menininkus ir jų kūrybos gerbėjus, supažindinti juos, padrąsinti dalytis mintimis ir burti bendruomenę, vertinančią meną ir remiančią jį.

2015 m. „Domus galerija“ planuoja pakviesti į dar gausesnę parodą. Tikimasi parodoje eksponuoti ir profesionalių užsienio menininkų darbų.

„Domus galerijos“ nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: