Pradinis / Renginiai, pramogos / Pasaulį sužavėję lietuvių kūriniai – parodoje „Lietuva, kuria patikėjo pasaulis“

Pasaulį sužavėję lietuvių kūriniai – parodoje „Lietuva, kuria patikėjo pasaulis“

Lietuvos valstybės 100-mečio proga vasario 1618 dienomis prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ pristato unikalią užsienyje pripažintų Lietuvos kūrėjų darbų parodą. Joje bus eksponuojami vieni ryškiausių šiuolaikinio dizaino, mados, fotografijos ir juvelyrikos kūrinių. Tarp jų lankytojai pirmą kartą galės išvysti vienintelę pasaulyje juodojo gintaro gitarą, pagamintą menininko Rapolo Gražio.

Rapolas Gražys. The Black Amber Drop #1. Arturo Jendovickio nuotr.

Parodoje bus eksponuojami ir kitų tarptautinį pripažinimą pelniusių menininkų: Andriaus Burbos, Jurgos Lago, Agnės Kuzmickaitės, Mindaugo Žilionio, Inesos Malafej ir Arūno Sukarevičiaus bei Tomo Černiausko darbai.

„Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, prekybos centre ne tik organizuojame Lietuvos kūrėjų mugę, bet ir pakvietėme savo kūrinius eksponuoti vienus iš garsiausių pasaulyje lietuvių menininkų. Apie juos rašo žiniasklaida, jie dalyvauja pasaulinėse parodose, yra pelnę ne vieną svarų tarptautinį apdovanojimą. Savo pirkėjams suteikiame progą gyvai pamatyti jų kūrinius. Mūsų šalyje jie ne taip puikiai žinomi, kaip tarptautinėje arenoje, tad ypač per Lietuvos valstybės 100-metį norime parodyti, kuo iš tiesų gali didžiuotis Lietuva, ir taip savo pirkėjams suteikti unikalių patirčių“, – sakė Vilma Banienė, prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ rinkodaros vadovė.

Andrius Burba. Projektas „Underlook“

Parodoje pirmą kartą eksponuojami dizainerio ir muzikanto Rapolo Gražio sukurti muzikiniai instrumentai. Vienas jų itin vertingas – vienintelė pasaulyje gitara iš juodojo gintaro „The Black Amber Drop #1“. Rankomis pagamintos R. Gražio gitaros iš medžio masyvo įvertintos ne tik pasaulio kolekcininkų – jomis grojo ir  žymiausi šių laikų muzikantai.

Parodoje pirmą kartą sostinėje bus eksponuojamos ir jaunojo fotografo Andriaus Burbos gyvūnų nuotraukos. Juodojo arklio nuotrauka 2017 metais tarptautiniame konkurse „I Am Photographer 2017“ laimėjo „The Best Of Environmental Portrait“ kategorijoje, A. Burbos fotografijos publikuotos gerai žinomuose „Vanity Fair“ ir „Elle“ žurnaluose.

Prekybos centro lankytojai galės išvysti ir vienos žinomiausių Lietuvos juvelyrikos dizainerių Jurgos Lago kurtus papuošalus. Papuošalų dizainerės kūriniai džiugina Ispanijos princesę Letizia Ortiz Rocasolano, buvusias JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton ir Europos Sąjungos užsienio reikalų ir saugumo įgaliotinę Catherine Ashton. J. Lago darbai eksponuoti ir Madrido nacionaliniame dekoratyvinio meno muziejuje.

Vienintelė Lietuvoje mados dizainerė, apgynusi daktaro disertaciją, Agnė Kuzmickaitė taip pat nudžiugins prekybos centro lankytojus viena garsiausių savo suknelių. Dizainerė yra sulaukusi sėkmės tarptautiniuose mados renginiuose, demonstravo savo kolekciją Berlyno mados savaitėje. Jos kūriniais žavėjosi leidiniai „Vogue“, „Glamour“ ir kiti.

Lankytojai galės susipažinti ir su žymaus baldų dizainerio Mindaugo Žilionio išskirtinio dizaino kėde, kuri sudaryta iš unikalių elementų – tarsi stuburo slankstelių. Dizainerio sukurtas rankų darbo kūrinys „SPYNDI“ yra laimėjęs ne vieną tarptautinį dizaino konkursą, tarp kurių – „NON FORMAT“, „Stockholm Furniture Fair“, o autorius su darbais yra dalyvavęs Londono, Niujorko, Kopenhagos, Stokholmo parodose bei renginiuose.

Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius kartu įkūrė studiją „etc.etc.“ ir garsėja šiuolaikiškais bei patogumą išlaikančiais dizaino darbais. Jie yra įvertinti prestižiniuose „iF“ ir „Red Dot“ dizaino apdovanojimuose. Parodoje pamatysite stalą „My Writing Desk“ ir minimalistinę kėdę „Naïve“.

Netradiciniais projektais išgarsėjusio menininko Tado Černiausko kūriniai pristatyti pasaulinio lygio galerijose, tarp kurių Londono „Saatchi Gallery“ ir „Van Gogh“ muziejus Amsterdame. Prekybos centre „Panorama“ galėsite susipažinti su daugiausia dėmesio sulaukusiu projektu „Blow job“.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: