Pradinis / Kultūra / Pasaulį sužavėjusi Mirga Gražinytė-Tyla ruošiasi koncertui Vilniuje

Pasaulį sužavėjusi Mirga Gražinytė-Tyla ruošiasi koncertui Vilniuje

Ištarti Mirgos Gražinytės-Tylos vardą ne lietuviams – kietas riešutėlis. Tačiau, kaip leidinyje „The Telegraph“ pabrėžė kritikas Ivanas Hewettas, akivaizdu, jog muzikos mėgėjams teks pasitreniruoti. Dirigentės koncertiniai maršrutai driekiasi per daugybę šalių, o scenarijus nekinta – kiekvienas pasirodymas priverčia aikčioti iš nuostabos ir sukelia audringas publikos ovacijas. Tikėtina, jog jis pasikartos ir Vilniuje, kur M. Gražinytė-Tyla liepos 29 d. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme diriguos J. Haydno oratoriją „Pasaulio sutvėrimas“.

Organizatorių nuotr.

Šiame Kristupo vasaros festivalio koncerte kartu su dirigente į sceną lips Lina Dambrauskaitė (sopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Raimundas Juzuitis (bosas), choras „Jauna muzika“ bei Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, papildytas estų ir austrų muzikantų pajėgomis.

Vilniaus universiteto Didžiajame kieme skambėsiančiai J. Haydno oratorijai „Pasaulio sutvėrimas“ dirigentė solistais pasirinko Liną Dambrauskaitę (sopranas), Mindaugą Zimkų (tenoras) ir Raimundą Juzuitį (bosas).

Ryžtingai ir užtikrintai į muzikos pasaulio sceną žengianti, įvairiuose muzikos projektuose dalyvaujanti, Nacionaliniame operos ir baleto teatre dainuojanti L. Dambrauskaitė žavi puikiais techniniais įgūdžiais ir skaidriu, laisvai valdomu balsu.

Puikiai įsikūnijantis į įvairiausius vaidmenis ir žavintis itin plačiu repertuaru M. Zimkus – labai laukiamas svečias tiek Lietuvos, tiek užsienio koncertų salėse. Būtent jam daug vaidmenų patiki Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Kauno bei Klaipėdos muzikiniai teatrai. Jo balsas dažniausiai skamba J. S. Bacho, G. F. Haendelio, W. A. Mozarto, L. van Beethoveno mišiose bei oratorijose.

2012 m. debiutavęs Figaro vaidmeniu operoje „Figaro vedybos“ (Helsinkio muzikos centre), 2013 m. sužibėjęs Š. Giuno operoje „Faustas“ (Mefistofelio vaidmuo), šiuo metu jaunasis bosas Raimundas Juzuitis dainuoja Zalcburgo valstybiniame teatre. Pasirodymas diriguojant M. Gražinytei-Tylai šiam solistui – ne pirmasis. Visai neseniai jie Austrijos publikai pristatė B. Kutavičiaus kūrybą.

Prie Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, be lietuvių atlikėjų, gros ir barokinių varinių pučiamųjų grupė iš Estijos bei Austrijos. Taip pat prisijungs pianistė Ayala Rosenbaum ir smuikininkas Frankas Ericas Stadleris.

Smuiko pamokas pradėjęs vos penkerių metų, F. Stadleris baigė „Mozarteumo“ universitetą, tobulinosi pas Thomą Brandisą, Franco Gulli ir Ivry Gitlisą. 1993 m. smuikininkas įkūrė „Stadlerio kvartetą“, su kuriuo koncertuoja visame pasaulyje, taip pat išleido puikiai įvertintą albumą. Nuo 1999 m. F. Stadleris yra Mozarteumo orkestro koncertmeisteris, aktyviai koncertuoja kaip solistas.A.

Rosenbaum skambins specialiai šiam projektui dirigentės pastangomis iš Austrijos atkeliavusiu hamerklavyru. M. Gražinytė-Tyla atvirauja, jog siekia ypatingo oratorijos skambesio, tad, norint jį išgauti, reikalingi ir atitinkami instrumentai bei juos valdantys profesionalai.

Susižavėjimą M. Gražinyte-Tyla reiškia ir garsiausi pasaulio kolektyvai, ir klausytojai, ir muzikos kritikai, išskirdami neįtikėtinai stiprios energetikos, ekspresijos, intelekto, vaizduotės bei žavesio derinį vienoje asmenybėje. Giriamas jos stulbinamas dirigavimo stilius, preciziškumas, tikslumas bei gebėjimas išlaikyti savitumą, bet kartu rasti bendrą kalbą su orkestru.

„Jos dėka kūrinys tapo toks gyvas, ryškus, atrodė, jog buvo panaudota kažkokia muzikos magija“, – rašė vienas muzikos kritikų po koncerto su Los Andželo filharmonijos orkestru, kuriame lietuvė dirigavo Gustavo Mahlerio „Pirmąją simfoniją“. Kito kritiko recenzijoje apibūdinant dirigentę taip pat užsimenama apie išskirtines galias: „Ji valdo garsus kaip burtininkė.“

Kristupo vasaros festivalyje patirkite šiuos burtus ir Jūs. Liepos 29 d., šeštadienį, 19 val. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme skambės J. Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“. Atlikėjai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Raimundas Juzuitis (bosas), Ayala Rosenbaum (hamerklavyras, Austrija), choras „Jauna muzika“ (vad. Vaclovas Augustinas) ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vad. Donatas Katkus).

 Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: