Pradinis / Mūsų augintiniai / Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose

Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose

Kaip jau tapo tradicija, paskutinį rugsėjo sekmadienį visi gyvūnų mylėtojai pakviesti švęsti Pasaulinės gyvūnų dienos. Jau penktą kartą Gargžduose kartu su savo augintiniais susirinkę dalyviai vėl stebino išradingumu: kas į šventę atsivedė „geraširdžiu milžinu“ vadinamą vokiečių dogą, kas atėjo nešinas mikroskopine akvariumo sraige.

Nors daugiausia renginio svečių atkeliavo kartu su savo keturkojais draugais – įvairių rūšių šunimis ir katėmis, – čia buvo galima sutikti ir triušių, jūrų kiaulyčių, žalčių ir net vorų.

Mažiausio šventės gyvūno titulas šiemet be konkurencijos atiteko akvariumo dumblu mintančiai mikroskopinei sraigei. Panašiausio šeimininko ir augintinio konkursą laimėjo britų trumpaplaukė katė, pasipuošusi tokia pačia liemene, kaip ir jos šeimininkė.

„Per tokius renginius mes turime galimybę atsakyti į įvairius su gyvūnų priežiūra susijusius klausimus, kurių žmonės paprastai nedrįsta užduoti arba nežino kam. Vis dar girdime tokių klausimų: „Ar tiesa, kad kalytė turi bent kartą atsivesti palikuonių?“, „Ar norint užauginti sarginį šunį būtina jį kelis mėnesius auginti vieną tamsoje?“ Visa tai – vis dar visuomenėje gajūs mitai, kuriuos paneigti padėjo kinologai“, – sako šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.

Renginyje taip pat dalyvavo profesionalūs dresuotojai, veterinarijos gydytojai, gyvūnų stilistai ir mitybos specialistai. Pastarieji sulaukė nemažai praktinių klausimų: „Ar galima šunims skirtu maistu šerti kates?“, „Koks maistas gyvūnui geresnis – sausas ar šlapias?“, „Kiek kartų per dieną reikėtų šerti savo augintinį?“ ir kt.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje surengtos gyvūnų globos konferencijos. Jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4 d., Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais ir padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, už tai, kad jie suteikia gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: