Pradinis / Sportas / Pasaulio medikų futbolo čempionate Lietuvos gydytojai senjorai pelnė 4-ąją vietą

Pasaulio medikų futbolo čempionate Lietuvos gydytojai senjorai pelnė 4-ąją vietą

Lietuvos medikų futbolo asociacija dalyvavo Pasaulio medikų futbolo federacijos čempionate, kuris nuo birželio 27 iki liepos 4 d. vyko JAV, Kalifornijos valstijoje, Long Bičo mieste. Kartu surengtas ir Pasaulinis medicinos, sporto ir sveikatos mokslinis kongresas. Mūsų šalies medikai, susibūrę į Lietuvos medikų futbolo asociaciją, šiuose kasmet organizuojamuose renginiuose dalyvauja jau kelerius metus ir turi aukštą vietą tarp kolegų komandų iš viso pasaulio.

Šių metų Pasaulio medikų futbolo čempionate organizuoti du turnyrai: gydytojų ir gydytojų senjorų (vyresnių nei 45 metų). Lietuvos komandoms atstovavo įvairių specialybių gydytojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Palangos, Panevėžio ir Marijampolės. Gydytojų senjorų komandai iš pradžių teko žaisti rungtynes su Australijos, Vokietijos bei jungtine Rusijos ir Vengrijos komandomis. Kitos, jaunesnio amžiaus, grupės turnyre lietuvių varžovės buvo JAV, Rusijos ir Pietų Korėjos komandos. Po to varžybos vyko pagal vieno minuso sistemą. Lietuvos gydytojų senjorų komanda savo grupės turnyre pasirodė gerai ir užėmė 4-ąją vietą. Jaunesnio amžiaus lietuvių gydytojų komanda, sužaidusi su savo grupės komandomis priešininkėmis lygiosiomis, į stipriausiųjų aštuntuką nepateko ir turėjo kovoti dėl žemesnės vietos. Įveikus Vokietijos (rezultatu 2:1), Austrijos, Meksikos, Rusijos ir Pietų Korėjos ekipas, pelnyta 13-oji vieta. Iš viso šių metų čempionate dalyvavo 26 komandos.

Moksliniame kongrese Long Biče Lietuvos gydytojai skaitė du mokslinius pranešimus: apie hipertermijos įtaką sportuojantiems asmenims (dr. K. Vadopalas, D. Tamošaitis) ir apie antsvorio bei nutukimo epidemiologinę situaciją Lietuvoje (R. Sabaliauskas, I. Keras).

Viešnagė JAV buvo turininga, aplankytos ir įdomiausios pažintinės vietovės Kalifornijos valstijoje, pabuvota Holivude, Beverli Hilse, Los Andžele. Gydytojai turėjo galimybę pabendrauti su kolegomis iš įvairių šalių, pasidalyti patirtimi ir žiniomis, aptarti profesinį bendradarbiavimą ateityje, o kartu ir pailsėti bei patirti daug teigiamų emocijų.

Lietuvos medikų futbolo asociacijos pirmininkas Romualdas Sabaliauskas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: