Pradinis / Mokslas ir švietimas / Pekine viešinčio švietimo ir mokslo ministro susitikimas su lietuvių kalbą studijuojančiais kinų studentais

Pekine viešinčio švietimo ir mokslo ministro susitikimas su lietuvių kalbą studijuojančiais kinų studentais

Rugsėjo 9 d. Kinijoje viešintis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis lankėsi Pekino kinų medicinos universitete ir Pekino užsienio studijų universitete, kuriame nuo 2009 metų dėstoma lietuvių kalba.

Pekino kinų medicinos universitetas – vienintelė valstybinė tradicinės medicinos mokslo įstaiga šalyje. Ministras pažymėjo, kad tradicinė medicina sulaukia vis daugiau dėmesio Europoje ir Lietuvoje. Per susitikimą prieita prie bendros nuomonės, kad abiejų šalių švietimo įstaigos galėtų aktyviau bendradarbiauti, keistis studentais ir dėstytojais.

Ministrui lankantis Pekino užsienio studijų universitete, jo rektorius Long Peng teigė, kad lietuvių kalbos besimokantys studentai labai motyvuoti ir didžiuojasi galėdami studijuoti tokią retą kalbą. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo, studentų mainų galimybės, pažymėta, kad bendradarbiavimą labai paspartintų susitarimas dėl diplomų tarpusavio pripažinimo. Tokį pripažinimą tikimasi pasirašyti artimiausiu metu.

Lietuvių kalbą studijuojančius kinų studentus Lietuvos ambasadorė Lina Antanavičienė pakvietė apsilankyti ambasadoje, geriau susipažinti su Lietuva, jos istorija, kultūra, tradicijomis, palaikyti ryšius su lietuvių bendruomene Kinijoje. Ministras atsakė į lietuvių kalba jam užduotus klausimus apie studijų Lietuvoje galimybes ir sąlygas, egzaminus ir studentų gyvenimą. Keletas studentų pasidžiaugė turėta galimybe vasarą dalyvauti lietuvių kalbos stovykloje Vilniuje. Švietimo ir mokslo ministras universiteto bibliotekai perdavė knygų apie Lietuvą ir kartu su ambasadore L. Antanavičiene ir rektoriumi atidarė Jono Danausko fotografijų parodą „Miškai aplink Baltiją“.

ŠMM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top