Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Plungiškiai Lietuvai atstovavo tarptautiniame folkloro festivalyje Italijoje

Plungiškiai Lietuvai atstovavo tarptautiniame folkloro festivalyje Italijoje

Rugpjūčio viduryje Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“ dalyvavo XXX tarptautiniame folkloro festivalyje „San Giovanni Rotondo“, kuris vyko to paties pavadinimo mieste, esančiame Italijos bato pentine – Gargano pusiasalyje.

Festivalyje dalyvavo folkloro ansambliai iš Azijos ir Europos šalių, taip pat labai puiki vietos italų folkloro grupė, kuri jau daugybę metų tęsia ir puoselėja tarptautinio festivalio tradiciją San Džovani Rotondo mieste. Miela ir žavu buvo tai, kad jubiliejinio trisdešimtojo festivalio rengėjai sugebėjo sukurti labai iškilmingą ir kartu labai šiltą, nepaprastai spalvingą, tačiau be dirbtinio patoso šventę. Tris savaitgalio vakarus centrinė miesto aikštė buvo pilnutėlė dėmesingų žiūrovų, stebinčių spalvingą įvairių tautų folkloro kolektyvų pasirodymų kaleidoskopą. Jame sukosi ir labai šiltai italų priimta „Gondinga“.

Po pasirodymų dar ilgai vykdavo miesto gyventojų ir „Gondingos“ fotosesijos. Italai labai gėrėjosi žemaičių tautiniu kostiumu ir žarstė komplimentus. Nepakartojama ir kaskart naujai atrandama Italija paliko lietuviams neišdildomų įspūdžių, o įspūdingas folkloro festivalis suteikė progą pasisemti koncertinės patirties, naujų idėjų ir užmegzti naudingų ryšių. Visi šie geri dalykai pasitarnaus planuojant ir organizuojant naują Plungės kultūros centro folkloro ansamblio ,,Gondinga“ kūrybinį sezoną, kurį vainikuos 2016 m. vasarą vyksiantis XI tarptautinis folkloro festivalis ,,Saulelė raudona“. O šiuo metu, pradėdama naujus kūrybinius metus, ,,Gondinga“ (vad. Dalia Stasikėlienė) maloniai kviečia Plungės šeimas įsilieti į savo kolektyvo dalyvių gretas ir dalyvauti įdomioje bei prasmingoje etnokultūrinėje ir koncertinėje veikloje.

Kultūros centro informacija
Sigito Stasikėlio ir Edmundos Vengrytės-Drumstės (Airija) nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: