Pradinis / Mokslas ir švietimas / Porų, susipažinusių virtualioje aplinkoje, santuokos taip pat laimingos

Porų, susipažinusių virtualioje aplinkoje, santuokos taip pat laimingos

Sužadėtiniai, susipažinę virtualioje aplinkoje ir tik po to nusprendę savo draugystę perkelti į realią aplinką, dažnai gėdijasi prisipažinti, kokiu būdu jie susipažino. Tačiau, remiantis naujausio tyrimo duomenimis, gėdytis tikrai nėra reikalo: sutuoktinių porų, susipažinusių virtualioje erdvėje, santuokos tiek pat laimingos, kiek ir tų, kurios susipažino kitais būdais, ne kompiuterio pagalba. Mokslo žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences” publikuotame straipsnyje pristatomas tyrimas, kuriame dalyvavo apie 20 tūkst. žmonių, susituokusių 2005–2012 metais. Dalis jų susipažino įvairiais būdais savo socialinėje aplinkoje, kita dalis – virtualioje erdvėje. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu pora susipažino, tyrime dalyvavę sutuoktiniai jautė panašų pasitenkinimo santuoka lygį.

Tyrėjus domino ir porų skyrybų skaičius. Paaiškėjo, jog jis taip pat labai panašus abejose tiriamųjų grupėse, taigi, galima daryti išvadą, jog tai, kaip pora susipažino, neturi įtakos tolimesniam jų bendravimui ir santuokos sėkmei.

Nagrinėjant tyrimo metu surinktus duomenis paaiškėjo dar kelios, nuostabos nekeliančios tendencijos: dauguma virtualioje erdvėje susipažinusių porų – vyresnio amžiaus. Iš porų, susipažinusių ne virtualioje erdvėje, poros, pažintį pradėjusios sakralinėse, religinėse vietose, rodė didesnį pasitenkinimą savo santuoka nei poros, susipažinusios baruose ar naktiniuose klubuose.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

 

 

 

Parengta pagal ScienceNews

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: