Pradinis / Aktualijos / Pradedamas tyrimas, kuris atskleis tikrąjį susirgimų COVID-19 infekcija mastą šalyje

Pradedamas tyrimas, kuris atskleis tikrąjį susirgimų COVID-19 infekcija mastą šalyje

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Vilniaus universitetas (VU) liepos 10 d. pradėjo suaugusių Lietuvos gyventojų seroepidemiologinį tyrimą. Naudojant greituosius serologinius testus, šešiose tiriamose teritorijose bus siekiama nustatyti užsikrėtusiųjų bei persirgusiųjų koronavirusine infekcija skaičių, taip pat bus tiriama, kokia dalis šalies gyventojų persirgo SARS-CoV-2 infekcija to nežinodami arba su minimaliais klinikiniais simptomais. 

„Šis populiacijos tyrimas padės nustatyti tikrąjį susirgimų mastą mūsų šalyje ir sužinoti daugiau apie patį virusą. Gauti duomenys padės tiksliau prognozuoti infekcijos plitimą“, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Iš viso numatyta ištirti per 6,5 tūkst. atsitiktinai atrinktų vyresnių nei 18 metų asmenų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Ukmergės ir Zarasų rajonų. Atsižvelgdama į vietovių gyventojų sudėtį pagal lytį ir amžių, asmenis tyrimui atsitiktiniu būdu atrinks valstybės įmonė „Registrų centras“.

Tyrimui atrinkti gyventojai paštu gaus kvietimus ir išsamią informaciją. Jie bus pakviesti atvykti į nurodytą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje atsakys į klausimus apie COVID-19 simptomus, kontaktus su sergančiuoju, esamas lėtines ligas. 

Greitajam serologiniam testui iš jų bus paimtas nedidelis kapiliarinio kraujo (iš rankos piršto) mėginys, per 10–15 min. paaiškėjus rezultatams, jie bus išsyk pranešti ir asmeniui, ir tyrimą atliekantiems mokslininkams. 

Pirmieji kvietimai dalyvauti tyrime atrinktus asmenis turėtų pasiekti per artimiausias porą savaičių, o apibendrinti rezultatai bus paskelbti baigus tyrimą.   

Seroepidemiologinis tyrimas – svarbus indėlis ne tik į COVID-19 epidemijos valdymą bei prognozavimą, bet ir į geresnį šios ligos pažinimą.

SAM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: