Pradinis / Kultūra / Prasidėjo edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“

Prasidėjo edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“

Jau ketvirtus metus iš eilės Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) organizuoja edukacinį festivalį jaunimui „Nerk į teatrą“. Šiemet jis prasidėjo anksčiau nei įprastai – vasario 10 d. – ir truks iki vasario 14 d.

2013 metų pabaigoje Lietuvos kultūros ministerija festivalį „Nerk į teatrą“ įvardijo kaip geriausiai parengtą ir įvykdytą vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektą, o jos rengėjus, NKDT Rinkodaros skyriaus vadovą Donatą Medzevičių ir vadybininkę Agnę Burovienę, apdovanojo premijomis. Šis gestas įpareigoja nesustoti ir tęsti prasmingą darbą.

Festivalio „Nerk į teatrą“ sumanytojai ir toliau laikosi savo idėjos – suteikti jaunimui galimybę pažvelgti į teatrą iš kitos – užkulisinės – pusės, todėl mokiniams ir studentams suteikia galimybę ne tik stebėti galutinį teatro produktą – spektaklį – iš šalies, bet ir su profesionalų pagalba išbandyti savo jėgas… kaip aktoriams.

Šiemet rengėjai daug dėmesio skiria pradinių klasių moksleiviams, pasiūlydami aktorinio meistriškumo užsiėmimus-šėliones su Vytauto Didžiojo universiteto vaidybos studentais, scenos kalbos pratybas, taip pat ekskursiją po nematomas žiūrovui teatro erdves. Aukštesniųjų klasių moksleiviai kviečiami apšilti padus su charizmatiškuoju, ne vieną aktorių ir režisierių kartą išugdžiusiu režisieriumi Gyčiu Padegimu, atrasti žodžio galią su aktore ir pedagoge Jūrate Aniulyte, kuri atskleis šio meno techniką ir paslaptis, išbandyti aktorių trenažą su VDU vaidybos studentais ir „Forumo teatro“ dirbtuves su aktoriumi ir pedagogu Vytautu Gasiliūnu.

Bet kokio amžiaus teatro mėgėjai kviečiami panardyti muzikos garsuose su instrumentalistu Tomu Dobrovolskiu, taip pat praplėsti akiratį ir susipažinti su būsimųjų aktorių diplominiais spektakliais: LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) A. Čechovo „Trys seserys“ ir G. Boccaccio „Dekameronas“, savo nuomonę apie teatro meną išreikšti „Teatro kalbėjimuose“ su režisieriumi Artūru Areima ir teatrologėmis Silvija Čižaite-Rudokiene ir Monika Jašinskaite, susipažinti su interaktyviu teatro muziejumi. Taip pat įpusėjus festivaliui visus pakvies teatras netradicinėse erdvėse – „Žuvies akies“ ir šokio teatro „PADI DAPI FISH“ šiuolaikinio šokio spektaklis „Akvariumai“ apie nepatogią temą ne patogiose teatro kėdėse, o pro lango stiklą „Sofa Travel“ patalpose Kęstučio g. 86.

Festivalį vainikuos neįprastas renginys – „Pirma naktis teatre“. Šis naktinis 23 val. spektaklio „Plėšikai“ seansas bus su ženklu N-16.

NKDT informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: