Pradinis / Aktualijos / Prezidentas G. Nausėda: „Brexito“ susitarime yra tai, ko tikėjomės“

Prezidentas G. Nausėda: „Brexito“ susitarime yra tai, ko tikėjomės“

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. Jame Europos lyderiai patvirtino ką tik pasiektą „Brexito“ susitarimą tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos. Galutiniam jo įgyvendinimui trūksta tik Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės parlamento ratifikavimo. 

Šalies vadovo teigimu, esamas susitarimas yra gera žinia Europos Sąjungos narėms: „Europos Sąjunga vienbalsiai sutarė, kad susitarimas veda į konstruktyvų „Brexito“ scenarijų, kuris užtikrins visos Bendrijos, įskaitant ir Lietuvos, interesus. Mums itin svarbu ir toliau išlaikyti dinamiškus Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius saugumo, gynybos, finansų, ekonomikos, prekybos srityse. Šis sutarimas, jei jis bus patvirtintas Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės parlamento, svarbus ir tuo, kad jis leis užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, teises.“

Vykusiame Šiaurės ir Baltijos valstybių vadovų susitikime, kuriame dalyvavo ir Airijos Ministras Pirmininkas, aptarti ES daugiametės finansinės perspektyvos, strateginės darbotvarkės, plėtros, „Brexito“ ir klimato kaitos klausimai.

Europos Vadovų Tarybos sesijoje daug laiko skirta klausimams, susijusiems su Turkijos veiksmais Sirijoje bei jos vykdomais gręžimo darbais Kipro ekonominėje zonoje, ES plėtra, MH-17 byla, migracijos politika.

Kalbėdamas darbo sesijoje Prezidentas pažymėjo, kad ES iki šiol įgyvendinta atvirų durų politika naujoms narėms demonstruoja dideles paskatas šalims vykdyti reikalingas reformas, kurti gerovę ir prisideda prie saugios Europos kūrimo. „Nors šiandien nepavyko priimti sprendimo dėl narystės ES pradžios su Albanija ir Šiaurės Makedonija, tikiu, kad prie šio klausimo bus grįžtama kitais metais“, – sakė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: