Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „Bendradarbiavimas su Vokietija – saugus kelias į ekonominę gerovę“

Prezidentė: „Bendradarbiavimas su Vokietija – saugus kelias į ekonominę gerovę“

Šeštadienį, vasario 8 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Erfurte susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel. Dvišaliame darbo susitikime aptartas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas, verslo ir ekonominių ryšių stiprinimas, energetinio saugumo klausimai. Prezidentė su Vokietijos Kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos perspektyvas 2015 m. įsivesti eurą ir Rytų partnerystės programos svarbą.

Kanclerės kvietimu garbės svečio teisėmis Prezidentė dalyvavo A. Merkel vadovaujamos didžiausios Vokietijoje politinės jėgos – Krikščionių demokratų partijos – kongrese. Jame buvo aptariamos svarbiausios ES problemos.

Ekonominė Lietuvos žmonių gerovė ir finansinis stabilumas, pasak Prezidentės, neatsiejami nuo visos ES sėkmės. Bendradarbiavimas su Vokietija tiek dvišaliu, tiek europiniu lygmeniu padeda rasti geriausius mūsų žmonėms sprendimus.

„Vokietija yra patikima Lietuvos sąjungininkė Europoje sprendžiant ekonominio, finansinio ir energetinio saugumo klausimus. Tvirti dvišaliai ekonominiai ryšiai su Vokietija atveria naujas galimybes Lietuvos žmonėms plėtoti skaidrius verslus, turėti prognozuojamas eksporto rinkas, kurti naujas darbo vietas, atsakingai tvarkyti šalies finansus. Tai – mūsų ekonominio saugumo ir stabilumo garantas“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos prekybos partnerių sąraše Vokietija yra antra pagal prekybos apyvartą ir yra trečia didžiausia investuotoja mūsų šalyje: pernai tiesioginės Vokietijos investicijos Lietuvoje siekė 4,3 milijardo litų.

Pasak Prezidentės, Vokietija tvirtai remia ir Lietuvos energetinio savarankiškumo siekius, trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimą, kuris leis sukurti konkurencingą energetikos rinką ir užkirs kelią neteisingoms energijos kainoms. Vokietijos energetikos įmonė „E.ON“ taip pat palaiko Lietuvos pozicijas derantis su „Gazpromu“ dėl mažesnių dujų kainų.

Prezidentė su Vokietijos kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos siekį kitąmet įsivesti eurą. Šį pusmetį 18 euro zonos šalių, įvertinusios Lietuvos ekonomikos raidą ir perspektyvas, išsakys savo nuomonę, ar Lietuva yra pasirengusi eurui. Vokietija remia Lietuvos pastangas įstoti į euro zoną ir yra pasirengusi palaikyti Lietuvos narystę euro zonoje, jei mūsų šalis atitiks Mastrichto kriterijus. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos ES finansų ministrai turėtų priimti šių metų viduryje. Pasirengimas eurui, Prezidentės teigimu, apsaugos šalį nuo finansinio populizmo ir užtikrins atsakingą elgesį su valstybės pinigais.

Susitikime taip pat kalbėta apie tiek Lietuvai, tiek ir visai Europos Sąjungai skaudžiausią nedarbo problemą. Prezidentės teigimu, ES yra numačiusi finansines priemones jaunimo garantijų iniciatyvai įgyvendinti, struktūrinę paramą regionų plėtrai, socialinei atskirčiai mažinti.

Jeigu ši parama bus panaudota skaidriai ir efektyviai, realią jos naudą pajus kiekvienas žmogus. Vokietijos patirtis sprendžiant jaunimo užimtumo problemas, pasak Prezidentės, gali tapti pavyzdžiu Lietuvai ir kitoms ES šalims.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top