Pradinis / Aktualijos / Prezidentė domėjosi, kaip organizuojama Lietuvos teritorinių vandenų stebėsena ir gynyba

Prezidentė domėjosi, kaip organizuojama Lietuvos teritorinių vandenų stebėsena ir gynyba

Penktadienį, kovo 7 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Karinėse jūrų pajėgose. Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovybė Prezidentei pristatė, kaip organizuojama Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos stebėsena ir gynyba.

Klaipėdos uoste Prezidentė kartu su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi ir Karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku apžiūrėjo karo laivų flotilę ir aptarė, kaip karinės pajėgos yra pasirengusios reaguoti į valstybės sienos pažeidimus jūroje.

„Lietuvos karinės jūrų pajėgos kartu su NATO sąjungininkais yra pasirengusios užtikrinti saugumą Baltijos regione. Susidurdama su atvirai demonstruojama Rusijos karine galia ir tarptautinius susitarimus pažeidžiančiomis Rusijos karinio laivyno pratybomis, Lietuva labai vertina greitą NATO sprendimą stiprinti pajėgas regione. Tai įrodo, kad Lietuva ir visas Baltijos regionas turi tikras gynybos garantijas“, – sakė Prezidentė.

Trečiadienį Prezidentė lankėsi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje ir domėjosi, kaip vykdoma nuolatinė NATO oro policijos misija Baltijos šalyse. Siekdamos sustiprinti oro erdvės stebėseną ir gynybą, Jungtinės Valstijos į Lietuvą atsiuntė šešis papildomus „F-15“ naikintuvus.

Prezidentė pabrėžė, kad siekiant užtikrinti stabilumą regione būtina dar aktyviau vykdyti bendras NATO pratybas tiek sausumoje, tiek jūroje.

Lankydamasi Karinėse jūrų pajėgose, Prezidentė apžiūrėjo štabo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis“, „Hunt“ klasės laivą „Kuršis“, taip pat domėjosi, kaip pasirengusi povandeninių veiksmų komanda.

Lietuvos kariuomenės Karinės jūros pajėgos prisideda prie NATO nuolatinės parengties karo laivų flotilės ir NATO greitojo reagavimo pajėgų.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
R. Dačkaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top