Pradinis / Aktualijos / Prezidentė įvertino šalies oro erdvės gynybą

Prezidentė įvertino šalies oro erdvės gynybą

Trečiadienį, kovo 5 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Šalies vadovei buvo pristatyta, kaip organizuojama Lietuvos ir NATO oro erdvės stebėjimo ir gynybos sistema.

Prezidentė domėjosi, kaip pastarosiomis dienomis vykdoma nuolatinė NATO oro policijos misija Baltijos šalyse ir kokios nacionalinės gynybos priemonės taikomos siekiant užtikrinti Lietuvos oro erdvės saugumą. Šalies vadovė susipažino su reagavimo į oro erdvės pažeidimus procedūromis.

„Lietuvos žmonės yra saugūs. Mes pasirengę gintis patys, ir mus gina NATO. Esame stipriausiame gynybiniame aljanse, kuris pagrįstas solidarumo ir tarpusavio pagalbos principais. Turime NATO kolektyvinės gynybos garantijas ir konkrečius gynybinius planus. Vykdomos visos priemonės, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė taip pat stebėjo JAV karinių oro pajėgų, kurias šiuo metu vykdo NATO oro policijos Baltijos šalyse, vykdomą naikintuvų skrydį.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva atidžiai stebi Rusijos karines pratybas Aljanso kaimynystėje ir operatyviai keičiasi informacija su savo partnerėmis NATO bei Europos Sąjungoje. Nuolatos koordinuojama bendra sąjungininkių pozicija ir derinami bendri veiksmai.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad būtina didinti NATO matomumą Baltijos šalyse ir stiprinti jo gynybinį pajėgumą. Pasak šalies vadovės, tam reikalingos reguliarios NATO pratybos regione, per kurias būtų gerinama lietuvių ir sąjungininkių karių parengtis, stiprinami jų gebėjimai derinant kovinius veiksmus ir vykdant bendras karines operacijas.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top