Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „Rusija mėgina perbraižyti Europos žemėlapį“

Prezidentė: „Rusija mėgina perbraižyti Europos žemėlapį“

Ketvirtadienį, kovo 6 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. Jame buvo aptariama situacija Ukrainoje. Briuselyje susirinkę 28 Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai, taip pat Ukrainos Ministras Pirmininkas Arsenijus Jaceniukas kalbėjo apie konkrečią ES paramą Ukrainai siekiant stabilizuoti padėtį šalyje. Taip pat aptartas visos Europos saugumas ir galimos jo stiprinimo priemonės.

„Rusijos kariuomenės intervencija į suverenios Ukrainos teritoriją yra nepateisinama. Rusija elgiasi ne pagal tarptautines normas ir sutartis ir tampa grėsminga visai Europai. Turime ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti mūsų visų saugumą, ir neleisti, kad Europos žemėlapis būtų perbraižomas iš naujo, o to šiuo metu Rusija ir siekia“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, ES parama Ukrainai šiuo metu yra ypač svarbi siekiant stabilizuoti padėtį regione. ES imasi konkrečių veiksmų – Ukrainai per kelerius metus žadama skirti 11 mlrd. eurų dydžio finansinę pagalbą. Taip pat tarp ES ir Ukrainos bus skatinama prekyba ir investicijos. Be to, bus siekiama užtikrinti Ukrainos energetinio tiekimo saugumą.

Europos vadovai aptarė ir tarptautinių stebėjimo misijų siuntimą į Krymą. Šalies vadovė pabrėžė, kad šios misijos yra labai svarbios, nes leis objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir padės paruošti pagrindą politiniam dialogui, kuris būtinas ieškant taikaus problemos sprendimo.

ES jau įšaldė buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir dar 17 asmenų, įtariamų prievartos ir jėgos prieš taikius protestuotojus panaudojimu ir žmogaus teisių pažeidimais, turtą. Lietuva šiems asmenims uždraudė įvažiuoti į šalies teritoriją.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top