Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „Vykdomos visos Lietuvos saugumui užtikrinti būtinos priemonės“

Prezidentė: „Vykdomos visos Lietuvos saugumui užtikrinti būtinos priemonės“

Pirmadienį, kovo 3 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarti padėties Ukrainoje ir jos keliamų grėsmių nacionaliniam ir regiono saugumui sukvietė visų atsakingų politinių jėgų ir institucijų atstovus į pasitarimą.

Pasitarime dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkai Gediminas Kirkilas ir Petras Auštrevičius, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

Susitikime kalbėta, kokią grėsmę Lietuvai ir visai Europai kelia Rusijos agresija Ukrainoje, ir aptartos priemonės nacionaliniam saugumui užtikrinti. Šalies vadovės teigimu, sprendžiant strateginius, ypatingos svarbos klausimus, susitelkti bendram darbui ir imtis atsakomybės už šalies saugumą turi visi: ir valdantieji, ir opozicija.

Pasak Prezidentės, padėtis kontroliuojama ir vykdomos visos būtinos priemonės šalies saugumui užtikrinti. „Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, Lenkija, yra pasirengusi visiems netikėtumams. Žinome, ką daryti bet kurioje situacijoje. Savo veiksmus glaudžiai koordinuojame su NATO pareigūnais ir kariuomene. Vykdomos visos priemonės, būtinos užtikrinti Lietuvos, Baltijos šalių ir ES saugumui“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuva atidžiai stebi situaciją Ukrainoje ir prisijungia prie visų valstybių, kurios kategoriškai pasmerkė karinius veiksmus ir karinę intervenciją į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją.

„Situaciją visi kartu Europos Sąjungoje ir NATO vertiname vienodai. Ji yra smerktina. Esame pasirengę padėti Ukrainai tiek, kiek leis mūsų jėgos. Taip pat ir koordinuodami savo veiksmus su visomis ES šalimis ir NATO narėmis“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva palaiko nuolatinį ryšį ir tariasi su ES ir NATO šalimis dėl atsakomųjų priemonių.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top