Pradinis / Aktualijos / Prezidentės pilietiškumo pamoka Kudirkos Naumiestyje

Prezidentės pilietiškumo pamoka Kudirkos Naumiestyje

Pirmadienį, kovo 10 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.). Čia bendravo su V. Kudirkos gimnazijos mokiniais ir mokytojais, dvyliktokams atliko pilietiškumo pamoką. Vėliau su miestelio žmonėmis šalies vadovė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prezidentė Kudirkos Naumiestyje apsilankė gavusi V. Kudirkos gimnazijos šeštokų laišką.

Per pilietiškumo pamoką šalies vadovė pabrėžė, jog V. Kudirka yra meilės Tėvynei ir atsakomybės už savo šalį pavyzdys, o jo vertybės ir tikslai svarbūs ir šiandien. „Vienas iškiliausių lietuvių tautinio sąjūdžio kovotojų Vincas Kudirka – uola, ant kurios laikosi mūsų valstybingumas. Lietuviškos spaudos draudimo metais Vinco Kudirkos redaguojamas laikraštis „Varpas“ drąsiai stojo į opoziciją rusų politikai Lietuvoje. Net ir praėjus 115 metų šie tikslai išlieka svarbūs. Labai svarbu, kad naujoji laisvės metais gimusi karta mokėtų atskirti tiesą nuo melo ir jaustų atsakomybę už savo valstybę ir jos ateitį. Kiekviena karta turi ginti laisvę“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra mūsų visų laisvės diena. Laisvės patiems kurti savo valstybę tokią, kokios norime: demokratišką, saugią, tokią, kokioje visiems būtų gera gyventi. „Kiekvieno piliečio pareiga – prisidėti prie Lietuvos valstybės ir jos gerovės kūrimo. Turime visi puoselėti ir saugoti savo Lietuvą, o prireikus – vieningai ją ginti“, – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė gimnazijos mokiniams padovanojo pirmąjį išsamų lietuvišką žemėlapį apie NATO, Aljanso partnerius ir Lietuvos narystę. Šiemet Lietuvai minint dešimtąsias narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Prezidentė paragino mokinius stiprinti savo žinias apie šias organizacijas ir išradingai paminėti sukaktis. Pasak valstybės vadovės, narystė šiose organizacijose Lietuvos žmonėms atvėrė naujų galimybių, suteikė saugumo garantijų ir paskatino šalies gerovę.

Lietuvos vadovė taip pat apsilankė laišką jai parašiusių šeštokų klasėje. Į gimnazijos Kudirkaičių organizacijos, muziejaus, įvairią kitą užklasinę veiklą įsitraukę šeštokai, pasak šalies vadovės, yra darbštūs ir pilietiški.

Respublikos Prezidentės teigimu, Lietuvos jaunimas yra sąmoningas, noriai įsitraukiantis į pilietinę ir savanorišką veiklą. Pasak valstybės vadovės, padėdami savo artimui, kaimynui, puoselėdami savo aplinką, kartu puoselėjame ir visą šalį. „Geri darbai daro Lietuvą geresnę ir gražesnę“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė su mokiniais ir bendruomene miestelio aikštėje padėjo gėlių prie Lietuvos himno autoriaus, lietuvybės puoselėtojo V. Kudirkos paminklo ir pagerbė tautos dainiaus atminimą.

„Matydama tokią darnią ir kūrybingą Jūsų bendruomenę, tikiu, kad jaučiate atsakomybę gyvendami ir dirbdami mieste, pavadintame Vinco Kudirkos garbei. Tegul ši atsakomybė Jus lydi kasdien. Puoselėjant miestą ir jo bendruomenę, stiprinant pasitikėjimą vieno kitu, kuriant atvirą ir sąžiningą Lietuvą“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginyje, bendravo su vietos bendruomene ir aikštėje pasodino ąžuoliuką. Vėliau Prezidentė apsilankė V. Kudirkos muziejuje ir apžiūrėjo ekspoziciją, jo darbuotojams palinkėjo sėkmės ugdant patriotišką ir pilietišką jaunąją kartą.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
R. Dačkaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top