Pradinis / Aktualijos / Prezidentės susitikimas su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksandru Kvasnievskiu

Prezidentės susitikimas su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksandru Kvasnievskiu

Ketvirtadienį, vasario 27 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusiu Lenkijos Prezidentu Aleksandru Kvasnievskiu (Aleksander Kwaśniewski).

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos dvišalį bendradarbiavimą, praėjusių metų lapkritį įvykusio Vilniaus viršūnių susitikimo rezultatus. Taip pat aptarta padėtis Ukrainoje.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausia išlaikyti Ukrainos vienybę ir teritorinį vientisumą. Prezidentė taip pat pažymėjo, kad sudarius naująją koalicinę vyriausybę reikia nedelsiant įgyvendinti šalies ir žmonių gerovei būtinas reformas.

Šalies vadovės teigimu, tarptautinė bendruomenė turi padėti Ukrainai spręsti susidariusią sudėtingą finansinę situaciją. Naujosios šios šalies koalicinės vyriausybės uždavinys – surengti laisvus ir demokratiškus prezidento rinkimus.

Aptariant dvišalį bendradarbiavimą, Prezidentė pažymėjo, jog Lietuva ir Lenkija sėkmingai bendradarbiauja energetinės integracijos srityje.

Kitų metų pabaigoje bus baigta statyti „LitPol Link“ elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Ji sujungs Baltijos valstybes su kontinentinės Europos elektros tinklais. Atvėrus kelią elektros energijos mainams tarp Lenkijos ir Šiaurės Europos elektros rinkos „Nord Pool Spot“, kuriai priklauso Lietuva, padidės regiono energetinis saugumas. Taip pat Lietuvos ir Lenkijos dujotiekių jungtis (GIPL) yra įtraukta į Europos strateginių projektų sąrašą. Įgyvendinus šį projektą Klaipėdoje statomas suskystintų gamtinių dujų terminalas galės būti naudojamas ir dujoms importuoti į Lenkiją.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top