Pradinis / Renginiai, pramogos / Prie naujos iniciatyvos prisidėjęs M. Mikutavičius: „Mes privalome pasirūpinti vaikais“

Prie naujos iniciatyvos prisidėjęs M. Mikutavičius: „Mes privalome pasirūpinti vaikais“

Žinomi vyrai – Marijonas Mikutavičius ir Algirdas Kaušpėdas – kartu su labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovu Gediminu Tvarijonu Vilniuje žada atgaivinti futbolą, kuris būtų prieinamas visiems norintiems jį žaisti vaikams. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitikimo metu užtikrino, kad jau kitąmet Vilniuje bus atnaujintas pirmasis stadionas, jis bus ir su kupolu, kuris leis kamuolį spardyti ir žiemą.

„Futbolas vaikams“ – tokiai iniciatyvai  M. Mikutavičius, A. Kaušpėdas ir G. Tvarijonas nuo pavasario ieško pritarimo Vyriausybėje ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Birželio gale Vilniaus miesto vicemeras  Linas Kvedaravičius žadėjo, kad savivaldybė skirs  dalį reikalingų lėšų pirmam stadionui renovuoti, jeigu bus rasta, kas kofinansuos likusią investicijų dalį. Iniciatyvą palaikė ir Ministras Pirmininkas. Jis pažadėjo, kad  Vyriausybė numatys savo investicijų programoje lėšų pirmo apleisto mokyklos stadiono renovacijai Vilniuje pagal iniciatyvą „Futbolas vaikams“. Stadionas bus su pripučiamu kupolu, kuris uždedamas šaltuoju metu, kad vaikai galėtų treniruotis ir žaisti visus metus.

„Tai nėra vien futbolas, tai yra puikus būdas pasirūpinti vaikų užimtumu, ypač tų vaikų, kurių tėvai neturi pinigų ir galimybių vežioti vaikų į būrelius kituose miesto rajonuose. Mes tiesiog privalome pasirūpinti vaikais“, – susitikimo su S. Skverneliu metu teigė M. Mikutavičius.

„Padėk gatvės vaikams“ vadovas G. Tvarijonas sako, kad yra labai maloniai nustebęs, nes buvo įsitikinęs, kad nuo projekto sukūrimo iki pristatymo Vyriausybėje gali praeiti net keleri metai. O čia dar nėra trijų  mėnesių ir pirmieji rezultatai jau yra.

„Atgaivinus sostinės mikrorajonuose pamirštas futbolo aikštes ir prikėlus jas naujam gyvenimui, į šį sportą bus galima įtraukti tūkstančius vaikų ir paauglių“, – teigia G. Tvarijonas.

Anot jo, artimiausiu metu planuojamas tarpinstitucinis susitikimas dėl Vilniaus mokyklų sporto aikštynų platesnės renovavimo programos, kuriame dalyvaus Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijų, Vilniaus savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai.

Graži iniciatyva gimė, kai vaikų futbolo mokykla „Ataka“, kurios veiklą remia labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“, susidūrė su neišsprendžiama problema – nėra, kur treniruoti vaikų, nors norinčiųjų lankyti treniruotes vis daugėjo.

„Mokyklų sporto salės yra beveik visiškai užimtos, o stadionai apleisti. Birželio mėnesį FM „Ataka“ treniruotes lankė beveik 200 vaikų, tarp jų ir iš vaikų globos namų. Prognozuojame, kad  rudenį vaikų padaugės iki 300. Ir tai tik per pirmus veiklos metus!“ – apie veiklą pasakoja G. Tvarijonas.

 LPF „Padėk gatvės vaikams“ apmoka už globos namų, nepasiturinčių šeimų vaikų treniruotes, nuperka sportinę aprangą. Fondo tikslas – sudaryti sąlygas tūkstančiams vaikų sportuoti savo mokykloje arba šalia namų už prieinamą kainą arba nemokamai. Vaikų užimtumo skatinimas yra skirtas alkoholio, narkotikų vartojimo, nusikalstamumo prevencijai, nes užsiėmę ir turintys gerą trenerių pavyzdį vaikai neieško nuotykių gatvėje, yra laimingesni ir socialiai labiau integruoti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: