Pradinis / Sportas / Prieš pasaulio taurės varžybas tėvu tapęs Vytautas Strolia pasiekė Lietuvos rekordą

Prieš pasaulio taurės varžybas tėvu tapęs Vytautas Strolia pasiekė Lietuvos rekordą

Per parą – du laimėjimai. Sausio 10-osios naktį biatlonininkas Vytautas Strolia su žmona Vilda susilaukė pirmagimės Vytenės ir tą pačią dieną Oberhofe (Vokietija) vykusiose pasaulio taurės varžybose,  sprinto rungtyje, pasiekė tiek savo karjeros, tiek apskritai visų Lietuvos vyrų rekordą – prasibrovė į geriausiųjų 20-uką.

Kartą šaudykloje suklydęs V. Strolia užėmė būtent 20-ąją vietą. Nepriklausomos Lietuvos istorijoje pasaulio taurės varžybose geriau yra pasirodžiusi tik Diana Rasimovičiūtė, o iš vyrų – niekas.

Mergaitė pasaulį išvydo apie vidurnaktį Lietuvos laiku. Biatlonininkas šį pasiekimą – karjeros rekordą – skiria žmonai ir dukrelei.

„Vaiko gimimas gal padarė įtakos ir rezultatui, nes šiek tiek nukreipė mintis nuo varžybų. Dažniausiai per daug susikoncentruoju į varžybas, o dabar džiaugiausi šiuo įvykiu. Sakiau, kad šias varžybas dedikuosiu savo vaikui ir žmonai, – iš dalies pavyko, – šypsojosi V. Strolia. – Naktis nebuvo bemiegė, žmona pagimdė po 12-os, pas mus po 11-os vakaro. Vidurnaktį nuėjau miegoti ir kažkaip visai gerai išsimiegojau.“

Gulėdamas ir šaudydamas lietuvis nesuklydo nė sykio ir buvo 12-as tarp visų dalyvių, o po vieno baudos rato, kurį uždirbo šaudydamas stovėdamas, jis užėmė 17 poziciją. Dar keli varžovai mūsiškį aplenkė per paskutinius 2,5 km, tad galutinėje įskaitoje jis užėmė 20-ą vietą. Nugalėtojui prancūzui Martinui Fourcade lietuvis nusileido 1 min. 50,2 sek.

„Šį kartą esu patenkintas savo rezultatu, per varžybas atrodė, kad greičio nėra ir labai sunkiai „važiuojasi“, bet šaudymas išėjo gerai“, – džiaugėsi V. Strolia.

Beje, šį etapą praleidžia sezono lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Boe. To priežastis – besilaukianti žmona. Dėl geresnių starto pozicijų atrankoje į Pekino olimpines žaidynes kovojantiems lietuviams praleisti etapus būtų pernelyg skausminga prabanga.

„Trūksta žmogaus, manau, kad reikės bandyti tartis su treneriu, jog tarp etapų bent dienai ar dviem pavyktų grįžti. Toks jau mūsų likimas, kad reikia dalyvauti varžybose, neturime, ką daryti. Žmona tai žino, palaiko ir nieko nesako – viskas gerai“, – teigė V. Strolia.

Beje, lietuvį nuo patekimo į prestižinę bendro starto rungtį, kurioje sekmadienį turėjo startuoti 30 pajėgiausių biatlonininkų (atrinktų pagal bendrą taurės įskaitą ir sprinto varžybų rezultatus), skyrė vos 4,5 sek. Mūsiškiui reikėjo aplenkti 17 vietą užėmusį švedą Jesperą Neliną.

„Kaip yra, taip yra, visą laiką norisi dalyvauti“, – nenuliūdo V. Strolia.

Puikiai sprinte pasirodė ir pirmus įskaitinius taškus šiame sezone pelnė Karolis Dombrovskis. Taikliai šaudęs biatlonininkas užėmė 36 vietą, nugalėtojui nusileidęs 2 min. 19,2 sek. Beje, tarp 40-ies pajėgiausiųjų du Lietuvos atstovai pateko pirmą kartą.

„Prieš varžybas Vytui pasakiau, kad šiandien bus gera diena. Matėme, kokia tragiška trasa – joje radome visko, tik ne sniego. Prieš startą jaučiausi gerai, tiek psichologiškai, tiek fiziškai, – komentavo K. Dombrovskis. – Kai einu į startą, bandau galvoti apie finišą, noriu padaryti tą darbą, kurį moku daryti. O kai tokios sudėtingos oro sąlygos, jaučiu pranašumą: kitų akyse matau išgąstį, o pats jaučiuosi stipriau.“

Etapas Oberhofe pasižymėjo sudėtingomis oro sąlygomis. Dėl lietaus ir sniego stygiaus organizatoriams net teko patrumpinti trasą – vietoje trijų ratų po 3,3 km biatlonininkai turėjo apsukti keturis ratus po 2,5 km.

„Trasa buvo kieta, nes organizatoriai pylė daug druskos, kuri sutraukia drėgmę ir padaro trasą tinkamą. Tačiau nebuvo balto sniego, buvo rudas su daug akmenukų, daug purvo. Vienos kilpos organizatoriai atsisakė, nes lijo ir sniego pagalvė buvo per maža“, – paaiškino K. Dombrovskis.

Lietuvos biatlonininkas įskaitinius taškus buvo iškovojęs tik kartą karjeroje – praėjusio sezono pirmame pasaulio taurės etape, kada asmeninėse lenktynėse užėmė 25 vietą. Šiandien pasiektas rezultatas yra geriausias K. Dombrovskio pasirodymas sprinte.

„Šiandien esu patenkintas, nes tradiciškai švenčių laikotarpiu neišvengiau ligos, todėl reikėjo koreguoti visą pasiruošimą ir nedalyvavau Lietuvos čempionate. Praleidau greičio treniruotes, bet šiandien nebuvo staigaus savijautos suprastėjimo varžybų metu, todėl viskas sekėsi gana gerai“, – džiaugėsi K. Dombrovskis.

Nestipriai sirguliavusį Tomą Kaukėną pasaulio taurės varžybose pakeitęs Linas Banys šaudykloje suklydo tris kartus ir tarp 110 sportininkų užėmė 104 vietą. Jis nuo M. Fourcade atsiliko 4 min. 53 sek.

Bendrojoje įskaitoje V. Strolia klasifikuojamas 48-as (31 taškas), T. Kaukėnas – 67-as (10 taškų),  K. Dombrovskis – 72-as (5 taškai). Beje, trys Lietuvos vyrai tarp taškus iškovojusių sportininkų taip pat patenka pirmą kartą. Įskaitinius taškus yra pelnęs latvis Andrejus Rastorgujevas (27 vieta, 90 taškų), o estai – nė vieno.

Robertas Trakys, Lietuvos biatlono federacija

Nuotraukos – Andrei Ivanov

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: