Pradinis / Aktualijos / Programa „Kurk Lietuvai“ startuoja su nauja jaunųjų profesionalų komanda

Programa „Kurk Lietuvai“ startuoja su nauja jaunųjų profesionalų komanda

Šiandien Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pagerbė programos „Kurk Lietuvai“ dalyvius – aptarė vykdytų projektų rezultatus, įteikė padėkas ir pasveikino naujai startuojančią kartą.  

„Projektas „Kurk Lietuvai“ stiprėja visomis prasmėmis – amžiumi, gebėjimais ir rezultatais. Jis suteikia galimybę sujungti viešąjį ir privatų sektorių, pasitelkti darbams jauną intelektą ir potencialą. Džiugu, kad 80 procentų projekte dalyvavusių jaunuolių šiuo metu dirba Lietuvoje ir net vienas trečdalis pasirinko viešąjį sektorių. Net keturis dalyvius priėmiau į savo komandą. Jiems tai – unikali galimybė. Manau, kad šie žmonės išeis iš čia su tokia patirtimi, kuri leis kurti mūsų valstybei didžiulę pridėtinę vertę. Linkiu dirbti produktyviai ir kurti Lietuvai“, – dalyvius sveikino premjeras.

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė pasidžiaugė, kad projektas padeda įtraukti visuomenę į valstybės valdymo procesą. „Jau metus „Kurk Lietuvai“ programa kartu su Vyriausybės kanceliarija sėkmingai vykdo „Atviros Vyriausybės“ iniciatyvų projektą. Juo siekiame didinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Šiemet „Kurk Lietuvai“ dalyviai daug dėmesio skyrė ekonominiams klausimams, kūrybinių industrijų ekosistemos plėtrai,  valstybės nuosavybės funkcijų stiprinimui, įvairiems socialiniams valstybės iššūkiams. Per šį pusmetį sukurtas aktyvios mokyklos modelis, skirtas skatinti mokinių fiziniam aktyvumui ne kūno kultūros pamokų metu. Taip pat sudaryta lyčių lygybės liniuotė, kuri leis viešojo ir privataus sektoriaus  organizacijoms įvertinti, kaip joms sekasi taikyti lygybės principus ir kaip tai vertina jų darbuotojai.

Sprendžiant prekybos žmonėmis iššūkius pagerintas institucijų ir bendruomenių bendradarbiavimas, sukurta netrukus Lietuvoje ir užsienyje startuosianti komunikacijos kampanija. Taip pat parengta visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo ir prevencinių programų vertinimo rekomendacinė sistema.

Dalyviai taip pat ėmėsi ir itin inovatyvių projektų. Pavyzdžiui, savivaldžių automobilių ekosistemos kūrimas bei energetinio efektyvumo skatinimas taikant elgsenos ekonomiką. Paskatintos programos dalyvių, ministerijos ėmėsi iniciatyvos rodyti pavyzdį visuomenei energijos taupymo srityje.

2012 m. startavusi programa „Kurk Lietuvai“ jau skaičiuoja šeštuosius gyvavimo metus. Iki šiol programoje jau dalyvavo 109 profesionalai. Nuo rugsėjo 6-osios darbus pradeda šeštoji karta. Per penkerius veiklos metus įvykdyti 157 projektai, pateikta per 400 konkurencingumą didinančių pasiūlymų, kaip patobulinti viešąjį sektorių.

JAV, Nepalas, Jungtinė Karalystė, Vokietija – tai tik keletas šalių, iš kurių grįžta naujos kartos dalyviai. Jie didžiausią dėmesį  šį rudenį skirs nacionalinio saugumo, švietimo, verslo aplinkos gerinimo, smurto artimoje aplinkoje mažinimo ir kitiems prioritetiniams klausimams.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: