Pradinis / Renginiai, pramogos / Regatos „Galvės taurė 2013“ I etape vėjo netrūko

Regatos „Galvės taurė 2013“ I etape vėjo netrūko

GT 2013 I (19)

Šeštadienį, birželio 1-ąją, buriavimo regatos „Galvės taurė 2013“ I etape įvyko trys plaukimai. Renginio organizatoriai pasirūpino ir tinkamomis buriuoti oro sąlygomis – pūtė stiprus 6-8m/s vėjas, su gūsiais iki 10-11m/s. Startavo 19 jachtų, iš jų 8 ORC grupėje ir net 11 OPEN grupėje. Pirmą kartą regatos istorijoje dalyvauja net dvi moterų komandos, jos varžosi jachtomis „Basta“ ir „Venta“.

„Ekipažai varžėsi trumpose, sportiškose distancijose aplink bojas. Įtampa ir sportinis įkarštis buvo juntamas visų trijų plaukimų metu. Ir nors varžybos užtruko ne tiek ilgai, apie tris valandas, oro sąlygos ir manevrų gausa dalyvius gerokai išvargino“, – pirmąjį regatos etapą komentuoja asociacijos „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Regatos metu neapsieita be smulkių varžybų incidentų: lūžo jachtų inventorius, trūko virvės, skendo asmeniniai buriuotojų daiktai, o jachtos „Rasa-Trygg“ įgulos narys Tomas Grigalis, neišlaikęs pusiausvyros ant denio, iškrito už laivo borto. Laimei, sportininkas kolegų buvo skubiai ištrauktas iš vandens, ir tai nesutrukdė komandai tęsti varžybų.

Tarpinėje įskaitoje po trijų plaukimų ORC grupėje užtikrintai pirmauja jachta „Vėtra“ (kapitonas Linas Baublys, 3 taškai), o antroji jachta „Pandora“ (kapitonas Tadas Žižys, 8 taškai) tik vieno taško persvara pirmauja prieš jachtą „Tigra-Eltel“ (kapitonas Darius Kašėta, 9 taškai).

OPEN grupės tarpinėje įskaitoje, pirmauja jachta „Voodoo“ (kapitonas Gintaras Chomentauskas, 5 taškai), po jos rikiuojasi jachta „Mondė“ (kapitonas Liutauras Kižys, 6 taškai) ir jachta „Basta“ (kapitonas Konstantinas Kozlovas, 10 taškų).

Birželio 8 dieną rengiamas antrasis „Galvės Taurės“ etapas – jis sutaps su Trakų miesto švente. Startas numatomas 12 valandą prie centrinės Trakų krantinės, buriuotojų dar vadinamos „Paryžiumi“. Finišas numatytas laivams įveikus distancijas, apie 16 valandą, o 18 valandą regatos nugalėtojai bus iškilmingai pasveikinti ir apdovanoti centrinėje scenoje šv. Nepomuko aikštėje.

„Miestiečiai ir miesto svečiai galės stebėti startą iš arti, klausyti renginio komentatoriaus Dariaus Gerasimavičiaus pasakojimo. Tai puiki proga net ir mažiau suprantantiems apie buriavimą iš arti pamatyti, kaip vyksta jachtų lenktynės, sužinoti pagrindinius sportinio buriavimo principus“, – sako asociacijos „Gero vėjo klubo“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top