Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Rugsėjo 1-oji Alytuje

Rugsėjo 1-oji Alytuje

Rugsėjo 1-ąją Alytaus, kaip ir visos Lietuvos, mokiniai rinkosi į mokyklas – mokytis, tobulėti, siekti ir pažinti. Mokslo ir žinių šventėse mokyklose lankėsi Alytaus miesto vadovai.

Į Dzūkijos pagrindinės mokyklos prieigas ši Rugsėjo 1-oji sukvietė gausią bendruomenę – 676 mokinius, jų tėvelius, pedagogus. Į mokyklą atvyko šios mokyklos mokiniai, baigę ją prieš keletą ar kelias dešimtis metų, mokyklos draugai, rėmėjai, kaimynai.

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, dalyvaudamas mokslo ir žinių šventėje Dzūkijos pagrindinėje mokykloje, neslėpė jaudulio: „Prieš daug metų ir aš, kaip šie nedrąsūs pirmokai, įžengiau į šią mokyklą.“ Sveikindamas susirinkusiuosius, miesto vadovas mokytojams linkėjo suprasti jaunąją kartą, būti atlaidiems; mokiniams meras linkėjo suprasti ir gerbti mokytojus bei naudotis unikalia galimybe tobulintis ir kaupti žinias, kurių prireiks tolesniame gyvenime, bei ugdyti savo valią.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Julius Sabatauskas Dzūkijos pagrindinės mokyklos bendruomenei linkėjo sėkmingai pildyti pažinimo knygą ruošiantis savarankiškam gyvenimui – ir mažiesiems, ką tik peržengusiems mokyklos slenkstį, ir vyresniems.

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė tradiciškai Rugsėjo 1-osios šventę surengė Alytaus miesto stadione. Gimnazijos pedagogus ir mokinius gražios šventės proga pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė: „Man labai malonu sugrįžti į mokyklą, kurioje mokiausi. Tada ši gimnazija dar vadinosi II vidurine mokykla. Džiugu tarp jūsų visų matyti ir vieną iš buvusių mano mokytojų“, – sakė mero pavaduotoja, mokiniams ir mokytojams linkėjusi sėkmingų naujųjų mokslo metų.

Smagiomis vaikiškomis dainelėmis Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje, kurioje susirinko gausus mokinių, tėvelių, senelių ir svečių būrys. Renginyje dalyvavo ir mokyklos bendruomenę šventės proga sveikino Seimo narys Julius Sabatauskas, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, verslininkas ir mokyklos rėmėjas Gediminas Jegelevičius, kiti svečiai.

„Jums pasisekė, kad mokysitės mokykloje, kuri turi labai gerą aurą. Semkitės žinių, klausykite mokytojų, susiraskite draugų“, – mokiniams naujųjų mokslo metų pradžios proga linkėjo Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius. Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitė Vida Grišmanauskienė ir verslininkas Šarūnas Klėgeris įteikė pirmokams Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos skaitytojų bilietus.

Alytaus muzikos mokykloje surengtoje mokslo metų pradžios šventėje skambėjo nuoširdūs sveikinimo žodžiai, skirti muzikos mokyklos bendruomenei. Mokiniams, mokytojams, tėveliams miesto vadovas linkėjo sėkmės, kantrybės. „Didžiuojamės, kad Alytuje yra muzikos mokykla. Padedami šios įstaigos alytiškiai prisiliečia prie muzikos pasaulio. Džiugu, kad mokiniai noriai imasi dvigubo iššūkio – lanko dvi mokyklas vietoj vienos. Tai reikalauja daug pastangų“, – sakė meras.

Garbingo jubiliejaus proga meras įteikė padėką, atminimo dovaną ir gėlių muzikos mokyklos direktorei profesorei daktarei Aldonai Vilkelienei. Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas perskaitė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sveikinimą.

Alytaus muzikos mokyklos mokiniai mokslo metų pradžios šventės proga dovanojo koncertą.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: