Pradinis / Renginiai, pramogos / Rytų kultūros gerbėjams – renginiai Kaune

Rytų kultūros gerbėjams – renginiai Kaune

Lietuvoje vis populiarėjančios Rytų kultūros gerbėjai šią savaitę rinksis Kaune – čia vyks du konkursai, skirti norintiesiems pasitikrinti savo japonų kalbos žinias, ir maisto dirbtuvės, kuriose bus mokoma gaminti japoniškus patiekalus.

Vytauto Didžiojo universiteto mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) kovo 5 d. vyks jau penktasis japonų šnekamosios kalbos konkursas, jo dalyviai pristatys trumpus pranešimus laisva tema. Japonijos ambasada Lietuvoje apdovanos trijų grupių laimėtojus. Geriausiai pasirodžiusiems dalyviams žadami pietūs su Japonijos ambasadore Kazuko Shiraishi.

Kovo 6 dieną ten pat vyks ir japonų kalbos skaitovų konkursas. Jo dalyviai taip pat bus suskirstyti į tris grupes pagal savo kalbos įgūdžius. Pradedantieji turės raiškiai perskaityti japonišką pasaką, vidutinio lygio dalyviai – perskaityti ilgesnę japonišką pasaką ir sukurti jos trumpą santrauką lietuviškai, o pažengusieji – išversti trumpą lietuvišką istoriją (legendą, padavimą, pasaką) į japonų kalbą ir ją perskaityti per renginį.

Viena renginio organizatorių, VDU japonistikos klubo „Hashi“ vadovė Roberta Mašidlauskytė pasakojo, kad dalyviai čia galės ne tik pasitikrinti savo japonų kalbos žinias, bet ir geriau pažinti bendraminčius. „Pasakos šiam konkursui pasirinktos neatsitiktinai, nes užsienio kalbos ugdymui šalies kultūros ir istorijos pažinimas yra svarbus tiek pat, kiek ir pats kalbos vartojimas“, – sakė R. Mašidlauskytė.

Šnekamosios japonų kalbos konkurse šiemet varžysis 15 moksleivių bei studentų iš skirtingų Lietuvos universitetų, gimnazijų ir progimnazijų. Daugėjant studentų, grįžtančių į Lietuvą po studijų Japonijoje, šiemet pirmą kartą konkurse leista dalyvauti ir jiems. O skaitovų konkurse šiemet jėgas išbandys daugiau nei 30 dalyvių. Jie galės pasirengti kartu su Japonijos agentūros „Nihongo Salon“ atstovais.

Šeštadienį numatomas ir dar vienas Japonijai skirtas renginys – po įtemptų konkursų atsipalaiduoti bus galima gaminant ir ragaujant tradicinius japoniškus patiekalus. Restorane „Yakata“ Kaune kovo 7 d. vyks maisto dirbtuvės, per kurias svečiai iš Tekančios Saulės šalies mokys gaminti japoniškus patiekalus tonkatsu ir vištienos teriyaki bei kvies paragauti miso sriubos, kuri yra neatsiejama japonų kasdienio gyvenimo dalis.

Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, japonų kultūros populiarumas mūsų šalyje ir toliau auga.

„Susidomėjimas Japonija, jos kultūra ir kalba Lietuvoje yra gana didelis, tačiau nuolat pastebime ir tolesnį jo augimą. VDU vykdoma Rytų Azijos studijų programa, kurioje didelę dalį sudaro besimokantieji japonų kalbos, yra viena iš populiariausių universitete. Šiemet priimta 90 naujų studentų, kurie aktyviai domisi Rytų Azijos kultūromis ir kalbomis. Džiugu, kad klubo „Hashi“ ir partnerių organizuojamas konkursas leis išbandyti jėgas ne tik studentams, bet ir moksleiviams, absolventams“, – sakė A. Zykas.

Abu konkursus organizuoja VDU japonistikos klubas „Hashi“ kartu su VDU Azijos studijų centru ir Japonijos agentūra „Nihongo Salon“.

Renginiai vyks:

Šnekamosios japonų kalbos konkursas
Kovo 5 d. 10–14 val.
VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Japonų kalbos skaitovų konkursas „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“
Kovo 6 d. 10–15 val.
VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Maisto dirbtuvės
Kovo 7 d. 11 val.
Restoranas „Yakata“, M. Valančiaus g. 14

VDU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: