Pradinis / Mūsų augintiniai / Savaitgalį – renginiai gyvūnams ir jų šeimininkams

Savaitgalį – renginiai gyvūnams ir jų šeimininkams

Šeimininkų ir jų augintinių palaiminimas Pasaulinę gyvūnijos ir šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną jau tampa gražia tradicija ne viename Lietuvos mieste. Šia proga šeimininkai kartu su keturkojais draugais taip pat kviečiami linksmai pasiausti įvairiuose renginiuose.

Kauno Santakos parke šurmuliuos gyvūnai ir jų šeimininkai

Tikima, kad šv. Pranciškus suprato gyvūnų kalbą, vadino juos mažaisiais žmogaus broliais, sakė pamokslus paukščiams, malda ir romumu sutramdydavo net nuožmiausius gyvūnus. Savo gyvenimu jis kvietė visuomenę gamtoje atrasti pirmykštį Viešpaties apsireiškimą. Po mirties, 1226 m. spalio 3 d., Pranciškus Asyžietis Italijoje buvo paskelbtas šventuoju – gyvūnų, katalikybės plėtros, gamtos apsaugos ir prekybininkų globėju.

Italijoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir kitose Europos valstybėse jau ne vieną dešimtmetį gyva tradicija spalio 4 d., Šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, susirinkti miestų aikštėse kartu su augintiniais ir priimti kunigo palaiminimą. Lietuvoje gyvūnų ir jų šeimininkų palaiminimas taip pat tampa prasmingu Pasaulinės gyvūnijos dienos akcentu.

Šiemet naminiai gyvūnai bus laiminami Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios šventoriuje spalio 5 d. (sekmadienį) 15 val. ir Kaune spalio 4 d. (šeštadienį) prie Šv. Jurgio kankinio bažnyčios po šv. Mišių, kurios prasidės 10.30 val.

Beje, Kaune šv. Mišios bus aukojamos už veterinarijos gydytojus, įvairių veterinarijos tarnybų, gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius ir visus gyvūnų mylėtojus. Vėliau šventė persikels į Santakos parką. Ją pradės iškilminga šventės dalyvių su gyvūnais eisena. Pasibaigus eisenai, vyks iškilmingas šventės atidarymas, garbės svečiai sakys sveikinimo kalbas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai įteiks tradicinį apdovanojimą „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“.

Po sveikinimo ceremonijų lauks pati smagiausia šventės dalis – įvairių klubų ir pasienio tarnybos atstovų pasirodymas su gyvūnais, J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir vokalo studijos auklėtinių koncertas.

Sostinėje – šventė prie Baltojo tilto ir Bernardinų bažnyčioje

Vilniuje spalio 4 d. (šeštadienį) visi su savo augintiniais laukiami prie Baltojo tilto nuo 12 iki 15 val. Lietuvos kinologų draugija kviečia stebėti šunų dresūros mokyklų, jaunųjų vedlių pasirodymus, pabendrauti su gyvūnų globos organizacijų atstovais. Vyks linksmi konkursai, viktorinos, kūrybinės dirbtuvės vaikams.

Sostinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje ne tik bus minima Pasaulinė gyvūnijos diena, bet ir spalio 3–5 d. vyks tituliniai atlaidai. Jų metu bus švenčiamas parapijos 200 metų jubiliejus. Šeštadienį nuo ryto vyks Šv. Sakramento adoracija, menotyrininkė Rūta Janonienė skaitys paskaitą „Iš Bernardinų parapijos istorijos“. Vakaro šv. Mišias aukos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Po jų vienuolyno kiemelyje bus rodomas režisieriaus Justino Lingio filmas, skirtas Bernardinų parapijos 200 metų jubiliejui.

Sekmadienį po rytinių šv. Mišių bus atidaromas naujai įrengtas Bernardinų bendruomenės centras ir jame eksponuojamos parodos. Koncertuos Petras ir Dominykas Vyšniauskai. Šventę užbaigs Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos chorų koncertas.

VMVT inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: